Možno nastal čas!

Autor: Pavel Pospíšil | 2.4.2020 o 22:24 | Karma článku: 3,87 | Prečítané:  785x

Pred niekoľkými rokmi som sa zoznámil s viacerými publikáciami, ktoré sa do hĺbky zaoberali našou situáciou v čase komunizmu. Je zaujímavé, že väčšinou boli českej proveniencie, aj keď s účasťou niektorých našich občanov 

(Slovákov).

Ide mi o pohľad právnikov, pretože bez tohto pohľadu a prehodnotenia našich právnych dejín za komunizmu sa v pohľadoch na komunizmus nepohneme. Naši právnici z univerzít, Akadémie vied sa voľajako nechytajú. Radšej nechajú tárať bývalých komunistov a postkomunistov.

Ide o publikáciu právnikov najmä z Masarykovej univerzity v Brne, ale aj iných pracovísk najmä v ČR.Komunistické právo v Československu. Keď som požiadal rôzne pracoviská u nás, aby objednali takúto štúdiu, nenašiel som pozitívnu odozvu.

       Preto sme usporiadali konferenciu KSČ/KSS a ľudské práva (Iniciatíva za otvorenú diskusiu a OZ nenápadní hrdinovia). A preto vyzývame súčasnú NR SR, aby objednala u právnikov štúdiu, ktorá by zhodnotila naše obdobie neslobody z hľadiska ľudských práv na ekonomiku, morálku, kultúru (včítane náboženstiev), proste celý náš život v čase neslobody aj na Slovensku.

         Preto vyzývame celú našu demokratickú verejnosť, aby sa k nám pripojila v našej objednávke. Len tak sa nám podarí prerušiť cestu komunistov a vyznávačov Marxa, Engelsa, Lenina, Gottwalda a iných (komunistických) politikov k moci a kradnutiu štátu.

A zabrániť takým provokačným akciám, ako je táranie o marxizme, a pokusom o jeho návrat, do škôl a na iné pracoviská (aj v rámci tlačových konferencií:ss. Fico a spol. dňa 2. apríla 2020).

Tú štúdiu nemusia robiť poslanci, a vládni pracovníci. Osnovu môžu vypracovať aj na základe našej konferencie a existujúcich materiálov nezávislý odborníci veľmi rýchlo.

           Je to aj preto, aby obete komunizmu (napr. roľníci a ich dediči) nemuseli presviedčať novodobých arizátorov o svojej pravde.

            Teraz je tá doba, kedy treba povedať obyvateľom Slovenska pravdu.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

Apríl 2020.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bihariová: Také Palermo ako Matovič, si nedovolili ani za Fica

Štát nemôže fungovať tak, že premiér má dobrý nápad a to stačí, hovorí nová šéfka PS.

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

Pokazili sme si to (píše Michal Havran)

Od štábov nepotrebujeme strašenie, ale informácie.

Píše László Sólymos

Matovičovo gesto Maďarom bolo fiasko

Premiér dostal facku vo forme memoranda od strany SMK.


Už ste čítali?