Záhradkári a vlastníci

Autor: Pavel Pospíšil | 24.1.2020 o 18:46 | Karma článku: 3,07 | Prečítané:  483x

Áno, záhradky ešte stále nie sú vysporiadané. Chcem Vám to povedať, ako rozmýšľajú niektorí „záhradkári“, (možno aj úradníci na okresných úradoch), „30 rokov po...“.

Píšem to preto, lebo rodina mojej manželky je na probléme zainteresovaná a rieši tento problém, odkedy vznikol. V podstate od roku 1989. (Som splnomocnený konať.)

        Odcitujem aj z listov, ktoré boli priložené pre manželku (vlastníčka časti parciel po otcovi a starej matke) v liste Okr. úradu (OU) v Žiline.

List LK, vlastníčka parcely v osade Budatín- Dubeň II.:...Len chorý človek na rozum môže stanoviť sumu 5,38 E za pozemok, ktorým je orná pôda a sú na nej postavené chaty a domčeky, v ktorých ľudia bývajú po celý rok.

Komunisti mi ukradli pôdu, na ktorej sme tvrdo pracovali a Vy mi ju chcete zobrať znova, za tak smiešnu cenu. Pýtam sa aký je v tom rozdiel...?

Veľmi dôležitým faktorom je, že mi nikto neplatí nájomné a to od 1.1.1999 a pritom pozemky užívajú. Je priam nehorázne, že ľudia s titulmi môžu takto okrádať človeka, ktorý poberá dôchodok len 358 E, býva v podnájme a je ZŤP s doprovodom. Platí si všetky poplatky, vodu plyn, energiu...

Svoju pôdu som ochotná predať za 20 E za m2“. Koniec citátu.

List  MT, vlastníčky pozemkov v tej istej osade.

Cit.: ..."Podľa mojich vedomostí a zákonov, ktoré platia v Slovenskej republike, ma ako vlastníka nemôžete donútiť predať moje vlastníctvo za cenu, s ktorou nesúhlasím.

   Ak akýkoľvek záhradkár – užívateľ pozemkov prejaví záujem o odkup pozemkov, ktoré užíva a sú v mojom vlastníctve, som ochotná ich odpredať za 10 E/m2". Koniec citátu

 

     Ja by som len dodal, že záhradkári nepoznajú zákony, najmä Ústavu SR, a myslia si, že oni sú tí, ktorí diktujú všetko vo vlastníctve pôdy v tomto štáte. (Ako niektorí politici.)

     (Lebo patria medzi „našich ľudí“ a obchádzať môžu zákony vo svoj prospech).  Viete, kam takéto názory vedú? Znalec by povedal: do pekla.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca a svedok čias.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?