Konferencia o KSČ/KSS a ľudských právach.

Autor: Pavel Pospíšil | 1.10.2019 o 20:44 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  357x

Minulý týždeň som sa zúčastnil na konferencii o vyššie uvedenom vzťahu v období rokov 1948 – 1989, pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie. Konferencia bola zaujímavá témou, obsahom a najmä ľuďmi, 

ktorí sa zúčastnili stretnutia aktívne, ale aj tí, ktorí mali záujem o obsah. Asi ani hlavný organizátor (OZ nenápadní hrdinovia – František Neupauer) si nemyslel, že výsledok bude taký zaujímavý pre organizátorov, účastníkov a v dobe výročia Novembra aj pre našu spoločnosť.

     Z aktívnych účastníkov by som spomenul (v abecednom poriadku): Allan Böhm, advokát,  pán Roland Jáhn (Nemecko, Spolkový splnomocnenec pre dokumenty Stasi), Peter Juščák, spisovateľ, venuje sa téme odvlečených do Gulagov,  M. Lehký, disident, bol pri vzniku Ústavu pamäti národa, a českého Ústavu pre štúdium totalitných režimov, Pavel Pospíšil, dôchodca, svedok čias, Ivan Šimko, bývalý minister, Peter Šťastný, hokejista, emigrant, bývalý poslanec EP, Peter Zajac. Moderátorom prvej časti bol Patrik Dubovský, historik, druhej časti p. Demeš, bývalý minister zahraničia SR. Konferenciu poctil svojou prítomnosťou aj veľvyslanec Nemeckej spolkovej republiky.

      Do záverov konferencie sa dostal aj návrh, aby sa účastníci pokúsili dostať pred súd KSČ/KSS s návrhom na odsúdenie praktík Strany, založenej na marxizme – leninizme, ktoré nemali nič spoločného s ľudskými právami. Ľudské práva nepoznajú premlčanie zločinov proti ľudskosti. Zodpovední za činnosť strany ako vedúcej sily spoločnosti boli najmä jej vedúci činitelia, ktorých dobre poznáme.

      Uvidíme, čo nám prinesie budúcnosť.

Možno sa nám podarí jednotlivé referáty vydať aj tlačou.

 

Pavel Pospíšil

Bratislava, okt. 2019.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

O čom vypovedala Jankovská v kauze Búrka a prečo? (video)

Adam Valček o výpovediach Moniky Jankovskej.

Djokovič odmieta vakcínu. Zariadime sa, uisťuje Vajda

Bude pomáhať pri výchove talentov.


Už ste čítali?