Ako dopadne výmena sudcov v roku 2019

Autor: Pavel Pospíšil | 12.6.2018 o 17:56 | Karma článku: 2,31 | Prečítané:  344x

Nuž podľa súčasného stavu prípravy (zákona) sa môžeme tešiť. Súčasná koalícia zrejme rozumie tejto činnosti tak, že je to možno posledná možnosť presadiť svojich nominantov a tak predĺžiť svoj vplyv na súdnictvo.

A to aj v prípade, že neuspeje v nasledujúcich voľbách. Možno sa im to podarí, možno nie.

      Aj súčasný minister sa vyjadril, že iný, ako návrh zákona koalície nemá šancu prejsť súčasnou NR SR. Asi má pravdu, ale dôsledky si užijeme my všetci. Je zaujímavé, že to prehlásil po vyjadrení skupiny právnikov (najmä nestraníkov) mimo NR, ktorých návrh by možno odstránil najproblematickejšie časti nového zákona o kreovaní obmeneného ÚS. Zrejme celú koalíciu opantal názor, že ukradnutie Slovenska, v predstavách hlavne Smeru (najmä expremiéra), má pokračovať a predlžovať súčasný stav včítane súdnictva.

      Strany koalície si asi dobre uvedomujú, že ak sa im nepodarí presadiť svoj návrh, bude pokračovať ich voľný pád, pri čom jeho strmosť sa bude zvyšovať.

       V tejto súvislosti si verejnosti dovoľujem pripomenúť článok Lucie Berdisovej (z Ústavu štátu a právy SAV, Sme 2. júna 2018), ktorý myslím si pomenoval hlavné problémy a naznačil, čo nás čaká, ak sa podarí koalícii pokračovať v politike, že vybojované pozície „záhumienok“ v našom štáte budú pokračovať a na dlhé roky bude pokračovať princíp mečiarizmu (ficizmu) a neviem akých izmov sa ešte dočkáme.

      Asi to bude ešte veselé, najmä v dôsledkoch.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

Jún 2018

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Antonio Tajani

Na prisťahovalectve môže stroskotať európsky sen

Bez rozdeľovania utečencov to nepôjde.

Autorská strana Michala Havrana

Dno poslanca Blahu

Dno je, keď ťa prídu zavraždiť k tebe domov za to, že si napísal o našich ľuďoch.


Už ste čítali?