Odpoveď na reakcie na moje predošlé blogy

Autor: Pavel Pospíšil | 13.4.2018 o 18:24 | Karma článku: 3,18 | Prečítané:  719x

Myslím, že niektorí kolegovia mi vkladajú do úst niečo čo som nepovedal (pán Habr – ak je to pravé meno).

Súhlasím s tým, že rozhodujúci pre ďalší vývoj nášho štátu sú voliči. Prosím, prečítajte si moje blogy ešte raz, všade nejdete nejaký „odkaz“, aby sa voliči zamysleli pri ďalšom rozhodovaní o našej budúcnosti, komu dajú hlas. Všetky moje blogy smerujú k tomu, že najmä posledná garnitúra vládcov (SMER) sa pri svojom samostatnom vládnutí odhalila a svojim spôsobom vládnutia a vyjadrovania k opozícii, novinárom, verejnosti prejavila, že ideológia, založená najmä na ekonomických ziskoch (najmä) pre „našich“ im je vlastná a nepodarilo sa im zakamuflovať všetko pod termín „sociálna demokracia“.

        Trvám na tom, že ak po voľbách nedôjde k uspokojivému vývoju v základoch (nastavení politiky), zodpovední sú politici a nie voliči. O tom svedčia aj klesajúce preferencie niektorých celkov, ale zasa nárast iných, ktorí svojou „politikou“ a vyhláseniami nesvedčia o tom, že by rešpektovali nastavenie štátu, ktoré nám vytýčila ústavy. Máme tu výročia, je čas na premýšľanie a konanie.

        Myslím si, že všetky (aj zakuklené) odchýlky od „demokratického a právneho štátu“ – (Ústava), treba odhaľovať a pranierovať. Len tak je možné presvedčiť voličov, aby najmä išli voliť, a aby pri tom nepodliehali len emóciám a pekným tváram, ale aby si pozreli a videli aj odhalenia a prešľapy vládnúcich. Lebo zasa sa dostaneme do vlády nehodných (papalášov), ktorí vidia najmä „našich“).

          Vážení čitatelia blogov, pozrite sa na celé blogy a myšlienky, ktoré dávam „na papier“.

          Dovoľujem si predpokladať, že niektorí (značná časť) našej spoločnosti vidí, že je čas na zmenu a k vláde by sa mali dostať zasa iní. Jedni  prejavujú svoj názor verejne na námestiach, iní čítaní a propagovaním takýchto myšlienok a svojim „nastavením“ prejavujú, že vidia o čo tu ide. Tých ďalších treba presviedčať aj príkladom, aj prejavením svojich názorov, že so súčasným nastavením štátu a súčasnou  správou vecí verejných nesúhlasíme. Treba ich však presvedčiť, nielen kecaním o tom, že politici im nesú len modré z neba. Možno, balíčky nie sú najlepším spôsobom zmenou (prevracaním) kabátov. O tom prevracaní kabátov vieme svoje, ale treba presviedčať aj iných, návrat k metódam z neblahých čias (ľúbivým zlacňovanie skoro všetkého, zakrývaním skutočnosti bez nepodloženia týchto činov výsledkami), je cestou do minulosti a návrat k stavu do ktorého nás dostali komunisti svojou ideológiou budovania svetlých zajtrajškov a likvidovaním všetkého aj pozitívneho, čo sa tu za stáročia vybudovalo.

            Ak vládcovia vedú na cestu, ktorá nás vedie z pozitívnej cesty nápravy nevhodných spôsobov, ukážme nato prstom a pomôžme najmä mladým, aby aj oni mali usmernenie v svojom vývoji a svojej ceste. Aj oni sú voliči.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca.

13.apríla 2018

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Fico v dueli so Sulíkom: Váš konkurent nie je Smer

Sulík pripomínal Ficovi minulé výroky.


Už ste čítali?