Kto je zodpovedný za nastavenie štátu

Autor: Pavel Pospíšil | 10.4.2018 o 19:55 | Karma článku: 4,06 | Prečítané:  700x

       Prečítal som si v denníku N. Štát by vedel odhaliť podvody, stačí chcieť. Všetky predpoklady na odhalenie nezákonností máme, (aj v pozemkoch) treba len chcieť.

Je to len časť informácií, ktoré zistila skupinka zdatných pracovníkov v informačných technológiách. A netreba na to ani nové drony. Treba len „politickú vôľu“. V ďalšom článku hovorí bývalý ústavný sudca o možných nešvároch pri menovaní ústavných sudcov.

        V denníku SME sa hovorí o Mečiarovom „duchu v RTVS“.

         Je tu však kardinálna otázka: Kto je zodpovedný za takéto nastavenie nášho života v novom mladom štáte Slovenská republika?

         Myslím si, že odpoveď je jednoduchá: Za nastavenie systému sú zodpovední politici, ktorí sú pri moci v tej – ktorej dobe.

         Podľa toho, čo viem, ako občan tohto štátu, začal s tým nastavením Mečiar, pokračoval Fico, ale tehličky pridávali aj ďalší vládnúci v tej, ktorej dobe.

         A tak, ako sa to vymklo z rúk a hlavy Mečiarovi, vymklo sa to aj Ficovi a bez viny nie je ani Sulík, možno aj Dzurinda (v poslednej dobe svojej účasti na vládnej moci).

         Som si skoro istý, že v celom našom systéme „mladého štátu“ sú zodpovední najmä tí, ktorí boli v prvej dobe pri tom, za nastavenie štátu v práve, ekonomike, morálke (aj v polícii a prokuratúre). Mečiar, zdá sa, sa ani teraz nezobudil, možno hrá u neho úlohu aj obava o uchovaní si svojich latifundií a obavy z toho, že nám daroval Harabína so svojim zvláštnym, svojským prístupom k právu, ktorý vyhovoval najmä im. Tí, ktorí až po veľa rokoch zbadali, že je cesta napraviť čo len časť bezprávia, ktoré sa udialo v „rokoch mečiarizmu“. Ale aj tí, ktorí spolupracujú, aby sa agóniu právneho štátu darilo predlžovať, v súčasnosti vládnej koalícii, ktorí podporujú zvláštny prístup politikov k mediálnej časti nášho života a k morálke, k nedodržiavaniu práva (aj existujúcich zákonov dokonca aj ústavy a k hrabivosti - za mamonom bohatstva).

           Mladí ľudia si uvedomujú, že cesta nápravy existuje, v prvom rade odstránením tých, ktorí túto cestu nevidia. Možno presvedčíme aj voličov týchto politikov, že ich podporou vo voľbách sa nikam nepohneme a zmenia svoj názor. Možno táto doba začala, len dúfajme, že bude pokračovať.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca,

Apríl 2018

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Fico v dueli so Sulíkom: Váš konkurent nie je Smer

Sulík pripomínal Ficovi minulé výroky.


Už ste čítali?