Bol som na pokračovaní manifestácií Za slušné Slovensko

Autor: Pavel Pospíšil | 10.4.2018 o 18:29 | Karma článku: 4,85 | Prečítané:  1321x

Ja som tam bol znovu. Odchádzal som potešený. Kultúrnosťou všetkých účastníkov aj účinkujúcich. Všetky príhovory boli podľa môjho vkusu adresné, kultivované, slušné, ako celá manifestácia.

Zapamätal som si, že účinkujúci sa vyslovili najmä za zmenu štýlu vládnutia, aby bola získaná späť dôvera v inštitúcie, ktoré aj po „zmenách“ vo vláde, najmä po nových odhaleniach ostáva na bode nula a nielen u tých, ktorí sa zúčastňujú na manifestáciách. A zdá sa mi, že organizátori vedia o čo tu ide. Keď sľubujú, že budú chodiť do škôl, nie agitovať, ale vysvetľovať svojim rovným, o čo tu ide. Chcelo sa mi zakričať: to je ono. Bez toho to nepôjde.

      Škoda, že to nevedia tí druhí. Alebo možno vedia, ale myslia si, že už uhnúť nemôžu.

       Z tých požiadaviek som si zapamätal napríklad  zmenu v prístupe k nezávislým inštitúciám, ale aj zmenu v správaní sa oficiálnych inštitúcií, včítane súdov prokuratúry a polície. Čaká nás voľba 9 nových ústavných sudcov, ako ich navrhneme? Kritériá sa pokúšala zmeniť bývalá ministerka, nakoniec musela uznať, že v tejto zostave to neide. Tých zmien treba toľko, že bez systémových zmien to ozaj nepôjde. Proste ide im (a nám) o systémové zmeny. Oni to asi nepochopia, ale všetci ľudia dobrej vôle to pochopia, len im to treba povedať, ako si slušné Slovensko predstavujeme. Váhajúci sú asi najdôležitejší. A preto vytrvajme.

 

       Sme na to mentálne pripravení? Všetci! Najmä opozícia, ale aj strany, ktoré vznikajú. Pripravme ľudí, aby v prípade potreby mohli nastúpiť (aby sme ich mohli voliť!). Pre všetky sféry nášho života.

        Ani organizátori sviečkovej si neboli istí, že budú pochopení!

 

Pavel Pospíšil, dôchodca.         

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Fico v dueli so Sulíkom: Váš konkurent nie je Smer

Sulík pripomínal Ficovi minulé výroky.


Už ste čítali?