Nesúvisí súčasnosť (politická) aj s minulosťou ?

Autor: Pavel Pospíšil | 31.3.2018 o 20:05 | Karma článku: 5,21 | Prečítané:  376x

Tak ako!      Máme novú vládu a „nových ministrov“. A objavujú sa aj nové možné súvislosti. Pani ministerka pôdohospodárstva zrazu koná. Výborne! Myslíte si, že by konala, keby nebol prehovoril (posmrtne) J. Kuciak?

V minulosti som aj pani ministerku priamo oslovil, že nový zákon o pozemkových spoločenstvách treba novelizovať, lebo obsahuje neústavné ustanovenia. Slovami „svojich“  legislatívcov mi odkázala, že je všetko v poriadku „lebo“... (Podľa mojich informácií tam ostali ešte po Jahnátkovi a nielen v tomto ministerstve. Možno aj na úrade vlády).

      Zrazu sa začali búrky na námestiach a hneď - neviem kto, v tichosti zákon novelizoval. Farizejsky, tie ustanovenia, ktoré som pokladal za sporné, tam nechal, aby mohli (kto, kamaráti ? aj SNS alebo iných našich ľudí z koalície ?), ďalej, vďaka zákonu privatizovať a kupovať (a brať eurofondy?). No viem, psí hlas do neba neide! Ale aj preto budem chodiť na demonštrácie (pokiaľ budem vládať) a pokúsim sa zisťovať ďalšie súvislosti, ktorých je stále dosť. Možno aj ja, dôchodca a diletant niečo zistím. Pri tej naivite a niekedy až primitivizme našich politikov aj špecializovaných možno budem úspešný.

      Lebo sa mi zdá, že nielen na Východe je niečo v súvislostiach s pozemkami a poľnohospodárstvom zhnité. (A zdá sa mi aj v iných sférach nášho života).

      Hovorím to aj v súvislosti so sviečkovou manifestáciou, ktorá priniesla silný impulz do nášho vtedy neriešiteľného stavu, aj keď niektorí moji čitatelia majú názor, že to nebolo celkom tak. Viacerí účastníci sa totiž pri spomienkach, (najmä tí zo zahraničia) vyslovili, že to čo sme tu mali a máme, môžu zmeniť najmä masy ľudí, ktorí sa nedajú opiť rožkom a budú hľadať svoju pravdu, ktorá nemá základy v totalitnom myslení.

     Toto je podľa mňa náš najväčší problém a tento musíme vidieť a konať - v rámci platnej ústavy.

      Pamätáme sa ešte, kto povedal:  Nebojte sa!

Ani kecov o Sorosovi, ani o iných výmysloch. Obrnené transportéry už nevytiahnu!

Aj keď „dobrodinci“, ktorí nás nebudú oslavovať, sa vždy nájdu. Aj v našom verejnom živote, aj v médiách a inde.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Šéfka Bielej noci: Niečím prebijeme aj New York

Na Slovensku sú ľudia podľa umelcov zvedavejší ako v Paríži.

DOMOV

Fico v dueli so Sulíkom: Váš konkurent nie je Smer

Sulík pripomínal Ficovi minulé výroky.


Už ste čítali?