Zabudnutí hrdinovia

Autor: Pavel Pospíšil | 23.3.2018 o 19:54 | Karma článku: 2,28 | Prečítané:  393x

Tento rok sa pripravujú v rámci výročí rôzne konferencie. Je rok s osmičkou, je to dobrý dôvod spomínať a (oslavovať?).

Bol by som rád, keby sa nezabudlo na kňazov, sestričky, roľníkov, (aj „kulakov) živnostníkov, lekárov advokátov (aj prokurátorov), ktorí padli za obeť výstavbe socializmu (a komunizmu – Novotný, ten si myslel, že u nás zvíťazil socializmus a komunizmus).

    Ja ich považujem za hrdinov, ktorí sa všetci zaslúžili o to, že padol komunizmus v našej krajine a skoro v celom svete. Výpočet týchto ľudí sa dá poznať z textu už tiež zabudnutého zákona č. 125 /1996, ktorý hovorí o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému.

 V tomto zákone hovorí NR SR v roku 1996, že si uvedomuje povinnosť vyrovnať sa s komunistickým režimom. Vyhlasuje, že komunistická strana Československa a jej odnož Komunistická strana Slovenska sú zodpovedné za spôsob vlády v našej krajine v rokoch 1948-1989, a to najmä za cieľavedomé ničenie tradičných hodnôt európskej civilizácie, národných a náboženských práv, za úmyselné porušovanie ľudských práv a slobôd, za justičné zločiny vykonané v politických procesoch, za teror vykonávaný proti nositeľom iných názorov, než aké zodpovedali učeniu marxizmu-leninizmu, za devastáciu hospodárstva, za zničenie tradičných princípov vlastníckeho práva, za zneužívanie výchovy, vzdelávania, vedy a kultúry na politické a ideologické účely. Národná rada.....

     Tu ukončím citovanie  zo zákona  a nechám záujemcom, aby si sami prečítali ďalej a pouvažovali o celom texte zákona o nás všetkých, po akej ceste sme sa uberali ďalej a ako sa správame aj teraz.

      K tomu si treba prečítať aj text Ústavy SR a pouvažovať nad ním.

      Kde sa podeli tieto myšlienky zo správania všetkých signatárov ich spolupútnikov, okrem prezidenta Kováča, ktorý musel čakať až do svojej smrti, aby sme si priznali vôľu odvrátiť sa od myšlienok mečiarizmu.  A teraz sa pridávame k ideovým nasledovníkom, ani neviem k čomu to prirovnať a nazvať. A najhoršie je,  že vajatáme a potácame sa marastom zmesi komunizmu so sebachválou a hľadaním niečoho, kam sa máme vydať a vydávame to (neviem čo) za náš cieľ a úspech.

      Samozrejme mohlo by byť aj horšie, ale keď čítam riadky o budúcej kampani prezidenta a hľadanie chýb na súčasnom prezidentovi (a iných) za každú cenu, je mi zle.   Prichádzajú mi na um vykonštruované procesy, ktorých sme si užili v 50 –tych rokoch a aj inokedy.

       Vážení spoluobčania, rozmýšľajme aj o sebe, čo vlastne chceme.

        A predtým si ešte prečítajme publikáciu: Svědomí Evropy a komunizmus. Ide o zborník z medzinárodnej konferencie z roku 2008 (nájdete aj na internete: old.ustr.cz/data/pdf/konference/sbornik-svedomi-cz.pdf).  A prosím porozmýšľajme, prečo podobný materiál nevznikol v našom slovenskom prostredí za celú dobu našej samostatnosti.

A nezabúdajme.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

Február 2018

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Šéfka Bielej noci: Niečím prebijeme aj New York

Na Slovensku sú ľudia podľa umelcov zvedavejší ako v Paríži.

DOMOV

Fico v dueli so Sulíkom: Váš konkurent nie je Smer

Sulík pripomínal Ficovi minulé výroky.


Už ste čítali?