Prečo Ficovi stále neverím

Autor: Pavel Pospíšil | 23.3.2018 o 18:52 | Karma článku: 4,91 | Prečítané:  1065x

Alebo, prečo som na ostatnom zhromaždení na námestí SNP tiež skandoval: dosť bolo SMERU. Teda nielen Fica, ale aj všetkých, ktorí nám tak dlho vládli, a ktorí sa pridali (z rôznych dôvodov) ku Smeru.

Už viac ako rok a predtým ešte dlhšie sa snažím presvedčiť všetkých, najmä „legislatívcov“ z vládneho tábora, že zákon o pozemkových spoločenstvách č. 97/2013 Z.z., je neústavný vo viacerých ustanoveniach a vyzývam na jeho novelizáciu, lepšie, stiahnutie z „prevádzky“.

     Po celý čas ma všetci presviedčali, že nič nebudú robiť, lebo je všetko v poriadku.

     Až prišiel 14. marec 2018 a všetko sa zmenilo. Vládna väčšina odsúhlasila novelizáciu v rozsahu skoro väčšom (v tlačenej forme), ako pôvodný zákon. Ale po preštudovaní zmien som s prekvapením musel konštatovať (pokiaľ ma niekto nepresvedčí o opaku), že podstata zákona sa nezmenila a formulácie, ktoré umožňujú kradnutie majetku iných, často bez ich vedomia, tam ostali.

     A prišli mi na rozum ďalšie súvislosti:

V roku 1996 bol daný návrh na schválenie zákona č. 125/1996 z 27.marca 1996. (V ňom sa hovorí: Komunistická strana Československa a jej odnož Komunistická strana Slovenska sú zodpovedné za spôsob vlády v našej krajine v rokoch 1948 – 1889, a to najmä za cieľavedomé ničenie tradičných hodnôt európskej civilizácie, národných a náboženských práv, za úmyselné porušovanie ľudských práv a slobôd, za justičné zločiny vykonané v politických procesoch, za teror vykonávaný proti nositeľom iných názorov, než aké zodpovedali učeniu marxizmu leninizmu, za devastáciu hospodárstva, za zničenie tradičných princípov vlastníckeho práva, za zneužívanie výchovy, vzdelávania, vedy a kultúry na politické a ideologické účely.)

      V záverečnom hlasovaní boli proti takmer všetci poslanci za SDL (strana demokratickej ľavice), včítane súdruhov Fica, Ftáčnika, Weisa a ďalších. Myslím si, že pokiaľ bude fungovať táto ideológia v hlavách aj súčasnej vládnucej strany, tak sa nápravy (v reštitúciách, ale aj v celom živote štátu) nedočkáme. Budú sa nám smiať do očí (podobne ako pán odstupujúci premiér  sa smial do očí pána prezidenta – teda nám všetkým).

      Nuž preto považujem za vhodné podpísať sa pod petíciu na skrátenie volebného obdobia súčasnej kamarily (pod skrytým vedením predsedu (strany) – ja som ju podpísal pri poslednej demonštrácii – a predsedu koaličnej rady pána Fica.) Po skúsenostiach a činoch v minulosti, neverím, že dôjde pod súčasným vedením Strany a vlády k náprave.

      Podľa mňa argument, že opozícia nemá osobnosti, ktoré by znamenali zmenu (aj keď by zvíťazila v predčasných voľbách), neobstojí. Aj pred zmenami v roku 1989 (a predtým pri všetkých akciách – napr. sviečková), komunisti tvrdili, že oni sú tí najlepší a všetko robia v záujme ľudu. Všetci odporcovia išli do rizika, ako to dopadne. A našli sa niekoľkí, ktorí sa zaslúžili o to, že v hospodárskej časti nášho života sme tam, kde sme (napriek vláde HZDS a Smeru) a že patríme k časti sveta, kde sa bez vyšetrenia a potrestania nestáva často, aby zločiny ostali nepotrestané. Náprava nášho svedomia a morálnej časti nášho života je ešte stále pred nami a nebude to ľahké.

       To ale neznamená, že sa o to nemáme pokúšať a snažiť sa o nápravu (a začať od seba).

Aj pri prípadných voľbách.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Šéfka Bielej noci: Niečím prebijeme aj New York

Na Slovensku sú ľudia podľa umelcov zvedavejší ako v Paríži.

DOMOV

Fico v dueli so Sulíkom: Váš konkurent nie je Smer

Sulík pripomínal Ficovi minulé výroky.


Už ste čítali?