Kde sa to vlastne začalo?

Autor: Pavel Pospíšil | 8.3.2018 o 9:00 | Karma článku: 5,40 | Prečítané:  338x

     Pri pokusoch o predpoveď ďalšieho vývoja sa objavujú rôzne názory, od optimistickejších až po, povedal by som depresívne. Dokonca jeden názor bol zaujímavý tým, že podľa autora, rozvrat štátu začal vo Veľkej Mači.

     S autorom by som si dovolil nesúhlasiť ako obyčajne (M. Havran – prepáčte). Povedal by som, že všetko to začalo oveľa skôr, išiel by som na február 48, resp. rok 1928 – (Gottwald: chodíme sa do Moskvy učiť, ako vám zakrútiť krk). Možno by bolo treba ísť aj ďalej, na rok 1905 a 1917 (Lenin a Stalin), resp ku Marxovi a Engelsovi( Manifest). 

    Chcem tým povedať, že pokiaľ ostaneme pri snahe bojovať so súpermi všetkým možným, (aj triednym bojom), aj zákernosťou, nikdy sa tejto ideológie a jej vplyvu na našu spoločnosť nezbavíme. Pozor, nechcem obhajovať neduhy kapitalizmu, nebodaj fašizmus, ale komunistické ideologické princípy nás nikam nepovedú.

     Moja generácia si odžila (všetko) na vlastnej koži a vie, že nikam sme sa nedostali, len k morálnemu a hospodárskemu rozvratu a technickému zaostávaniu. Všetko sme obetovali na triedny boj a chiméru beztriednej spoločnosti.

    Ano. Teraz je začiatok vo Veľkej Mači, resp. na začiatku Mečiarizmu. Ale celkove, ak sa nezbavíme ideológie Marxa, Engelsa, Lenina a Stalina a ďalších následníkov, včítane najmladších s ružovými okuliarmi, nikde sa nedostaneme.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca.

 

P.S. Aj v 1989 sme Si mysleli, že Rusi sú tu na večné časy a neverili sme, že sa ich môžeme zbaviť. Musel prísť vtedy mladý generál (Naďovič), ktorému spolu s Kocábom bol vytýčený cieľ, dostali dôveru a nemožné sa podarilo.

    A preto, verme si!

P.P.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Šéfka Bielej noci: Niečím prebijeme aj New York

Na Slovensku sú ľudia podľa umelcov zvedavejší ako v Paríži.

DOMOV

Fico v dueli so Sulíkom: Váš konkurent nie je Smer

Sulík pripomínal Ficovi minulé výroky.


Už ste čítali?