Že by to bola analógia s februárom 1948 ?

Autor: Pavel Pospíšil | 7.3.2018 o 18:00 | Karma článku: 2,84 | Prečítané:  555x

Nuž dátumová zhoda to je!      Ale aj problémová a metodická zhoda sa dá nájsť.      Ľavičiari útočia na tých, ktorí nie sú s nimi. Po dnešku sa objavili aj argumenty akoby vytiahnuté zo starých priečinkov.

Vplyv zahraničných nepriateľov na najvyššieho činiteľa štátu (Slovenska vtedy predsedu SNR a najvyšších činiteľov DS) a útoky na vládu ľudu a odstránenie najvyšších vlastencov a reprezentantov ľudu.  Teraz už „nášho“ štátu. A tak chcú aby sme zabudli na príčinu súčasného stavu, ktorou je spôsob vládnutia (a zdá sa spolu-vládnutia) s osobami, ktorí nie sú ďaleko od trestnej činnosti a mafiánskych spôsobov.

      Mám obavy, aby tak  nebol presunutý záujem verejnosti a prenesenie viny za súčasný stav a rozdelenie spoločnosti na tých, ktorým ide o zmenu súčasného kurzu vládnutia koalície na obviňovanie kde koho, aby sa to zmietlo zo stola a súčasný systém mohol pokračovať.

       Vo februári 48 sa to podarilo tiež obvinením z cudzích vplyvov. Dostali pod vplyv bezpečnosť (to teraz majú), súdnictvo (zdá sa, že majú) a potom to prišlo. Aj poradcovia z východu sa nájdu (z našich), aj vzor, ktorý sme sledovali z vďačnosti a zo skutočnosti, že „naspäť“ sa predsa ísť nedá. A tak sme išli: „ku predu ľavá, ku predu ľavá, zpátky ni krok“.  

A došli sme až k Novembru 89.

    Aj to sa niektorým z nás nepáčilo. Zrejme si povedali: Obráťme to. Zmeňme SMER

 

    A tak obraciame. Aj so „starými“ metódami. Bojom so všetkými, čo myslia inak, pretože: kto nie je s nami, je proti nám.

Otázka je znovu: ešte raz sa necháme oblafnúť?

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Fico v dueli so Sulíkom: Váš konkurent nie je Smer

Sulík pripomínal Ficovi minulé výroky.


Už ste čítali?