Nebuď buzerant, zmláť manželku ....muži z Tvrdošína (SME 22.februára 2018)

Autor: Pavel Pospíšil | 26.2.2018 o 21:29 | Karma článku: 3,67 | Prečítané:  1245x

    Nuž neviem. Ak toto má byť new speak súčasných pokrokárov (neviem: liberálov, teológov , spisovateľov...) Tento termín o pokroku som začul aj od jednej poslankyne zo SAS.

Myslel som si, že takéto zhadzovanie a zosmiešňovanie patrí len p. Sulíkovi (tričko - nápis) a jeho priateľom a minulosti. A teraz ho počujem aj od nášho Autora na SME. No dobre. Len pripomínam, že takýto „speak“ už poznám z minulosti. Vysmievali kresťanov komunistickí funkcionári nadávali im (nám, už aj pred februárom ) do spiatočníkov a nasledovalo obdobie 41 rokov doby temna.

   Je to čiastočne nepochopiteľné, že v dnešnej dobe „demokracie a ústavnosti“ sa odsudzujú tí, čo vyjadrujú, aj demonštráciami a pochodmi, aby tento názor prejavili a prezentovali. Aj v dobe temna sa odopieralo prejaviť svoj názor, vkladali sa do úst slová o nepriateľoch štátu, spoločnosti a podobne. Nuž, čítam a sledujem a zúčastňujem sa zhromaždení aj teraz, keď si spomíname na „víťazný február“ a na jeho obete.

    To ste mali námietky aj vtedy, keď sme podpisovali petíciu za ustanovenie biskupov za totality

, keď sme prejavovali nesúhlas s konaním komunistov na Velehrade, na púťach po Slovensku? Boli to všetko veriaci, ktorí sa postavili proti svojvôli ideologických maniakov a riskovali všetko. Ich deti, možno vnuci, aj teraz protestujú proti niečomu, čo pokladajú za zlé. A vzdelaní ľudia by ich nemali zosmiešňovať, zhadzovať a odsudzovať.

     Mnohí to pochopili a teraz objasňujú dobu v ktorej sme žili a ktorú sme pocítili na vlastných kožiach. Samozrejme aj teraz niektorí nesúhlasia s tým, že iní prejavujú svoj názor aj proti konaniu vlády, reprezentantov strán a podobne.

       Žijeme v demokracii a tí ľudia, ktorých zosmiešňujete a urážate žiadajú, aby sa dodržali ústavné zásady a princípy, odsúhlasené za tohto systému po „revolúcii“.

     Skúsme pochopiť a diskutovať slušným spôsobom.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca.

Február 2018

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Fico v dueli so Sulíkom: Váš konkurent nie je Smer

Sulík pripomínal Ficovi minulé výroky.


Už ste čítali?