Ako sa vyrovnáme s budúcoročnými výročiami?

Autor: Pavel Pospíšil | 14.11.2017 o 10:25 | Karma článku: 3,70 | Prečítané:  413x

Nuž ak by to malo byť tak , ako s výročím VOSR ( Veľkej októbrovej revolúcie ) , tak je mi smutno . 

       Zachytil som jednu reláciu v SRozhlase, kde na túto tému diskutovali dvaja historici: jeden pracovník ÚPN (Mgr. Neupauer), druhý historik SAV – historický (?) ústav SAV (PHDr. Novosad ).

        Neviem s určitosťou, z akého ústavu bol pán Novosad, ale doporučil by som mu, ak neverí pánovi Neupauerovi v jeho názoroch na VOSR a komunistický režim, poprosil by som ho, nech si prečíta niektoré z hodnotení nášho vývoja po roku 1945-1948-1989 z kuchyne Historického ústavu SAV, alebo dielčie hodnotenie obdobia vlády komunistov z ÚPN. Môže si poslúžiť aj inými publikáciami, ktoré boli vydané v spolupráci s ÚPN.

         Myslím si, že 29 rokov po zmene v roku 1989, byť zmierlivý ku všetkým produktom „Veľkého Októbra“, včítane vlády komunistov v našom území (ČSSR/SR), je klamanie nielen našej verejnosti, ale aj samého seba.

          V tomto kontexte si myslím, že je ozaj dôležité, aby bola usporiadaná celoštátna konferencia, na tému Komunizmus a my, ktorá by objektívne zhodnotila všetky aspekty ideológie komunizmu, najmä právneho systému a ozrejmila najmä našej mladej a strednej generácii, ako sme žili počas 40 rokov monopolu Komunistickej strany u nás, ale aj dôsledky a pozostatky tejto ideológie v našej súčasnosti.

           Možno bude zaujímať čitateľov tohto blogu, že ešte tento mesiac bude v Košiciach usporiadaná konferencia s podobným obsahom pre študentov, kde študenti budú verejne prezentovať svoje zistenia na problémy nášho života za komunizmu. Je verejne prístupná.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil, kresťanským aktivistom sa jeho zavedenie nepáči. Ministerstvo vnútra im sľubuje stretnutie.

DOMOV

Dobré ráno: Kto je Harabin a kto ho chce za prezidenta

Konšpirácie už nestačia, Harabina chcú za prezidenta

KOMENTÁRE

Profesionálni kresťania objavili novú diskrimináciu

Úrady si účtujú poplatok za akýsi administratívny úkon.


Už ste čítali?