Kríza koalície (alebo) boj o právny demokratický štát?

Autor: Pavel Pospíšil | 13.8.2017 o 13:23 | Karma článku: 6,45 | Prečítané:  500x

Keď sa pozrieme na zloženie aktérov koalície, nemôže nám uniknúť, že ide o boj o predstavy jednotlivých aktérov o jeho predstáv o spôsob vládnutia. 

Inak povedané o predstavy jednotlivých „spolkov“ o to, či bude ďalší vývoj v rámci ústavnosti (našej ústavy), alebo o to, ako si predstavujú jednotlivé strany demokratický právny štát.

      Navonok sa zdá, že ide o princíp vládnutia, ale v podstate ide o to, či sa budeme aj ďalej zmietať v boji o korytá (a eurofondy) alebo pôjdeme cestou, ktorú nám vytýčila naša ústava, napriek tomu, že bola uzákonená za mečiarizmu. Nie zásluhou pána Mečiara, ale zásluhou jednotlivcov, ktorí mali o novom štáte inú predstavu ako p. Mečiar.

       Je pritom zaujímavé, že keď bol pri moci samostatne SMER, bolo akože všetko v poriadku, pod taktovkou pána premiéra a podľa jeho predstáv, ale produktom boli aj také zákony, ako zákon o pozemkových spoločenstvách, ktorý je podľa mojich vedomostí koncentrátom predstáv  skupiny ľudí o „náprave“ predchádzajúcich bezprávnosti a okrádania aj jednoduchých ľudí tohto štátu (občanov). A tak by som mohol pokračovať, o napĺňaní cieľov a predstáv jednotlivých aktérov, ktorý sa v súčasnej koalícii mení na ovládnutie válovov alebo peňazovodov zo štátneho rozpočtu a najmä eurofondov. (Sú aj výnimky. Ministerka spravodlivosti, niektorí poslanci (najmä Mostu, ale možno aj inde).

        A na záver doporučujem, choďte si pozrieť nový film Čiara. Veľmi farbisto informuje neveriacich o tom, ako sme žili, nie len na východe (na čiare), ale aj na celom Slovensku. A ak dobre budeme počuť na záver „prognózu“ policajného dôstojníka (A. Hryc), vidíme jasne to v čom v súčasnosti žijeme a čo môže skončiť úplným krachom na škodu nás všetkých.

          Ďakujeme všetkým aktérom filmu, viac plasticky to nemohli povedať, ako to povedali aj iní (Maštalír, Vášáryová, Fialová a ostatní) ešte raz ďakujem (e)..

Pavel Pospíšil, dôchodca

August 2017. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: V akom stave sú slovenské autobusy, ak ich nepustia do Rakúska

Aká je kvalita autobusov na cestách.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Majstra populizmu nemá kto nahradiť

Skutočný talent vie škodiť aj z opozície.


Už ste čítali?