Kríza koalície (alebo) boj o právny demokratický štát?

Autor: Pavel Pospíšil | 13.8.2017 o 13:23 | Karma článku: 6,45 | Prečítané:  464x

Keď sa pozrieme na zloženie aktérov koalície, nemôže nám uniknúť, že ide o boj o predstavy jednotlivých aktérov o jeho predstáv o spôsob vládnutia. 

Inak povedané o predstavy jednotlivých „spolkov“ o to, či bude ďalší vývoj v rámci ústavnosti (našej ústavy), alebo o to, ako si predstavujú jednotlivé strany demokratický právny štát.

      Navonok sa zdá, že ide o princíp vládnutia, ale v podstate ide o to, či sa budeme aj ďalej zmietať v boji o korytá (a eurofondy) alebo pôjdeme cestou, ktorú nám vytýčila naša ústava, napriek tomu, že bola uzákonená za mečiarizmu. Nie zásluhou pána Mečiara, ale zásluhou jednotlivcov, ktorí mali o novom štáte inú predstavu ako p. Mečiar.

       Je pritom zaujímavé, že keď bol pri moci samostatne SMER, bolo akože všetko v poriadku, pod taktovkou pána premiéra a podľa jeho predstáv, ale produktom boli aj také zákony, ako zákon o pozemkových spoločenstvách, ktorý je podľa mojich vedomostí koncentrátom predstáv  skupiny ľudí o „náprave“ predchádzajúcich bezprávnosti a okrádania aj jednoduchých ľudí tohto štátu (občanov). A tak by som mohol pokračovať, o napĺňaní cieľov a predstáv jednotlivých aktérov, ktorý sa v súčasnej koalícii mení na ovládnutie válovov alebo peňazovodov zo štátneho rozpočtu a najmä eurofondov. (Sú aj výnimky. Ministerka spravodlivosti, niektorí poslanci (najmä Mostu, ale možno aj inde).

        A na záver doporučujem, choďte si pozrieť nový film Čiara. Veľmi farbisto informuje neveriacich o tom, ako sme žili, nie len na východe (na čiare), ale aj na celom Slovensku. A ak dobre budeme počuť na záver „prognózu“ policajného dôstojníka (A. Hryc), vidíme jasne to v čom v súčasnosti žijeme a čo môže skončiť úplným krachom na škodu nás všetkých.

          Ďakujeme všetkým aktérom filmu, viac plasticky to nemohli povedať, ako to povedali aj iní (Maštalír, Vášáryová, Fialová a ostatní) ešte raz ďakujem (e)..

Pavel Pospíšil, dôchodca

August 2017. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil, kresťanským aktivistom sa jeho zavedenie nepáči. Ministerstvo vnútra im sľubuje stretnutie.

DOMOV

Dobré ráno: Kto je Harabin a kto ho chce za prezidenta

Konšpirácie už nestačia, Harabina chcú za prezidenta

KOMENTÁRE

Profesionálni kresťania objavili novú diskrimináciu

Úrady si účtujú poplatok za akýsi administratívny úkon.


Už ste čítali?