Kríza koalície (alebo) boj o právny demokratický štát?

Autor: Pavel Pospíšil | 13.8.2017 o 13:23 | Karma článku: 6,45 | Prečítané:  451x

Keď sa pozrieme na zloženie aktérov koalície, nemôže nám uniknúť, že ide o boj o predstavy jednotlivých aktérov o jeho predstáv o spôsob vládnutia. 

Inak povedané o predstavy jednotlivých „spolkov“ o to, či bude ďalší vývoj v rámci ústavnosti (našej ústavy), alebo o to, ako si predstavujú jednotlivé strany demokratický právny štát.

      Navonok sa zdá, že ide o princíp vládnutia, ale v podstate ide o to, či sa budeme aj ďalej zmietať v boji o korytá (a eurofondy) alebo pôjdeme cestou, ktorú nám vytýčila naša ústava, napriek tomu, že bola uzákonená za mečiarizmu. Nie zásluhou pána Mečiara, ale zásluhou jednotlivcov, ktorí mali o novom štáte inú predstavu ako p. Mečiar.

       Je pritom zaujímavé, že keď bol pri moci samostatne SMER, bolo akože všetko v poriadku, pod taktovkou pána premiéra a podľa jeho predstáv, ale produktom boli aj také zákony, ako zákon o pozemkových spoločenstvách, ktorý je podľa mojich vedomostí koncentrátom predstáv  skupiny ľudí o „náprave“ predchádzajúcich bezprávnosti a okrádania aj jednoduchých ľudí tohto štátu (občanov). A tak by som mohol pokračovať, o napĺňaní cieľov a predstáv jednotlivých aktérov, ktorý sa v súčasnej koalícii mení na ovládnutie válovov alebo peňazovodov zo štátneho rozpočtu a najmä eurofondov. (Sú aj výnimky. Ministerka spravodlivosti, niektorí poslanci (najmä Mostu, ale možno aj inde).

        A na záver doporučujem, choďte si pozrieť nový film Čiara. Veľmi farbisto informuje neveriacich o tom, ako sme žili, nie len na východe (na čiare), ale aj na celom Slovensku. A ak dobre budeme počuť na záver „prognózu“ policajného dôstojníka (A. Hryc), vidíme jasne to v čom v súčasnosti žijeme a čo môže skončiť úplným krachom na škodu nás všetkých.

          Ďakujeme všetkým aktérom filmu, viac plasticky to nemohli povedať, ako to povedali aj iní (Maštalír, Vášáryová, Fialová a ostatní) ešte raz ďakujem (e)..

Pavel Pospíšil, dôchodca

August 2017. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Z Bonaparte do štátnej rezidencie? Fico plánuje bývanie aj pre Kisku a Danka

Šéf Úradu vlády Igor Federič kedysi vybavoval pre premiéra luxusnú vilu pri Bratislavskom hrade. Fico sa bránil, že by sa tam nikdy nenasťahoval.

KOMENTÁRE

Čechov teraz čaká obdobie ich mečiarizmu

České voľby popierajú tézu, že za nástup populistov môžu štandardné strany.

SVET

Anarchisti, hackeri či liberáli? Prečo Česi volili Pirátov

Pustite nás na nich, vyzývala Pirátska strana.


Už ste čítali?