Zneužitie právomocí (Mečiar).

Autor: Pavel Pospíšil | 1.7.2017 o 15:40 | Karma článku: 5,42 | Prečítané:  688x

Myslím si, že problematika zneužívania právomoci verejnými činiteľmi a vládnymi organizáciami je veľmi dôležitá, pre náš „právny a demokratický štát“ zásadná a, povedal by som, osudová.

Je to najmä preto, že politici a ich strany si uzurpujú moc (namýšľajú si, že štát je ich a pre nich) a robia skutky, ktoré posúvajú naše zriadenie do čias totality, kedy občania boli úplne pod bičom totalitných názorov vedúcej strany a jej nástrojov. Predsa vládna moc ani zákony nesmie robiť tak, aby výsledky poškodzovali občanov a znamenali prínos len pre určitú vrstvu alebo jedincov našej spoločnosti (na úkor občanov).

          Myslím si, (aj) ako občan v staršom veku, že  príslušné orgány by sa mali vyjadriť k tomuto jednoznačne a bez ohľadu na to, či činnosť patričných činiteľov bola „premlčaná“, dôsledky takejto činnosti by mali byť prehlásené za neplatné. Príkladov je dosť, len príslušné orgány „unikajú“ z posudzovania takejto činnosti a nechávajú takúto činnosť „odloženú“. Aj súdy sa odmietajú vyjadriť k takejto činnosti a manipuluje sa s občanmi (a jeho právami) a zvyšuje sa nedôvera v demokraciu a „právny štát“, ktorým podľa našej ústavy SR je. A keď sa niektorí z najvyšších činiteľov v záujme občanov ohlásia, hneď je (sú) nálepkovaní, jeho (ich) názor prehlásený za nepatričný a za nepriateľa vládnej moci. Dokonca aj niektorí členovia ÚS sa vyjadrujú, že občanom nepatrí právo robiť akcie na podporu svojich práv a vyjadriť negatívny názor na činnosti niektorých jedincov alebo skupín.

           Žiadajme od patričných orgánov jednoznačné vyjadrenie, aby boli výsledky posudzovania ústavných práv nás všetkých jednoznačné. Predsa nie sme „majetkom“ politikov (ani iných činiteľov) a naša republika nie je ich majetkom (aj keď si to radi myslia). A žiadať financie od občanov za preskúmavanie ich činnosti súdmi je nedemokratické a účelové tak, ako sú dôsledky ich činnosti.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca a ešte stále občan tohto štátu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil, kresťanským aktivistom sa jeho zavedenie nepáči. Ministerstvo vnútra im sľubuje stretnutie.

DOMOV

Dobré ráno: Kto je Harabin a kto ho chce za prezidenta

Konšpirácie už nestačia, Harabina chcú za prezidenta

KOMENTÁRE

Profesionálni kresťania objavili novú diskrimináciu

Úrady si účtujú poplatok za akýsi administratívny úkon.


Už ste čítali?