Zneužitie právomocí (Mečiar).

Autor: Pavel Pospíšil | 1.7.2017 o 15:40 | Karma článku: 5,42 | Prečítané:  679x

Myslím si, že problematika zneužívania právomoci verejnými činiteľmi a vládnymi organizáciami je veľmi dôležitá, pre náš „právny a demokratický štát“ zásadná a, povedal by som, osudová.

Je to najmä preto, že politici a ich strany si uzurpujú moc (namýšľajú si, že štát je ich a pre nich) a robia skutky, ktoré posúvajú naše zriadenie do čias totality, kedy občania boli úplne pod bičom totalitných názorov vedúcej strany a jej nástrojov. Predsa vládna moc ani zákony nesmie robiť tak, aby výsledky poškodzovali občanov a znamenali prínos len pre určitú vrstvu alebo jedincov našej spoločnosti (na úkor občanov).

          Myslím si, (aj) ako občan v staršom veku, že  príslušné orgány by sa mali vyjadriť k tomuto jednoznačne a bez ohľadu na to, či činnosť patričných činiteľov bola „premlčaná“, dôsledky takejto činnosti by mali byť prehlásené za neplatné. Príkladov je dosť, len príslušné orgány „unikajú“ z posudzovania takejto činnosti a nechávajú takúto činnosť „odloženú“. Aj súdy sa odmietajú vyjadriť k takejto činnosti a manipuluje sa s občanmi (a jeho právami) a zvyšuje sa nedôvera v demokraciu a „právny štát“, ktorým podľa našej ústavy SR je. A keď sa niektorí z najvyšších činiteľov v záujme občanov ohlásia, hneď je (sú) nálepkovaní, jeho (ich) názor prehlásený za nepatričný a za nepriateľa vládnej moci. Dokonca aj niektorí členovia ÚS sa vyjadrujú, že občanom nepatrí právo robiť akcie na podporu svojich práv a vyjadriť negatívny názor na činnosti niektorých jedincov alebo skupín.

           Žiadajme od patričných orgánov jednoznačné vyjadrenie, aby boli výsledky posudzovania ústavných práv nás všetkých jednoznačné. Predsa nie sme „majetkom“ politikov (ani iných činiteľov) a naša republika nie je ich majetkom (aj keď si to radi myslia). A žiadať financie od občanov za preskúmavanie ich činnosti súdmi je nedemokratické a účelové tak, ako sú dôsledky ich činnosti.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca a ešte stále občan tohto štátu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Z Bonaparte do štátnej rezidencie? Fico plánuje bývanie aj pre Kisku a Danka

Šéf Úradu vlády Igor Federič kedysi vybavoval pre premiéra luxusnú vilu pri Bratislavskom hrade. Fico sa bránil, že by sa tam nikdy nenasťahoval.

KOMENTÁRE

Čechov teraz čaká obdobie ich mečiarizmu

České voľby popierajú tézu, že za nástup populistov môžu štandardné strany.

SVET

Anarchisti, hackeri či liberáli? Prečo Česi volili Pirátov

Pustite nás na nich, vyzývala Pirátska strana.


Už ste čítali?