Pohrobkovia Mečiarizmu

Autor: Pavel Pospíšil | 24.6.2017 o 19:10 | Karma článku: 5,72 | Prečítané:  896x

Aj tento termín som našiel v dennej tlači. Hneď ma napadlo, koľko týchto pohrobkov malo nejaké spojenie s komunizmom. 

Zdôrazňujem nejaké. Možno oni boli členovia strany, možno rodičia im zanechali ideologické dedičstvo, možno prebrali toto ideologické dedičstvo sami na školách, ako mnohí členovia Smeru, ale aj SNS, ktorá bola známa ako zhromaždisko mnohých pohrobkov.

      Podľa mňa sa to prejavuje najviac vo vzťahu k súkromnému majetku, ktorý v prípade úspechu záujemcom zaručí niekedy prilepšenie života, niekedy dokonca aj vynikajúci bezpracný život aj pre nasledujúce generácie. V tomto smere dominujú podľa mojich vedomostí pozemky, lesy a iné nehnuteľnosti. Všetky škrupule idú nabok, najvyšší zisk je cieľom a prostriedkom ku dosiahnutiu väčšieho (veľkého) majetku, na dosiahnutie „blaženosti“.

       Tento post - komunistický cieľ (majetok za každú cenu),  sa u nás prejavil najviac u mečiarovcov, ktorí podľa niektorých správ neprestali zbierať body ani za smerizmu, alebo všeobecne postkomunizmu. Stačí, aby získali nejakú tú väčšinu v parlamente a sú na koni. A pridávajú sa k ním aj bývalí odporcovia a zdá sa nielen v bývalej opozícii, ale aj vo vnútri súčasnej opozície majú svoju možno až tretiu kolónu, čo sa týka majetkov a zachádzaním s ním. Ešte aj zákony a ústavu si prispôsobujú alebo vytvárajú na svoju mustru.

         A keď na svoju stranu získajú aj „silové zložky“, občania majú väčšinou „po ftákoch“.

          A kto mi neverí a pre koho som trápny v zotrvávaní v svojom negatívnom postoji ku ideológii komunizmu, nech si prečíta aj ďalšie tlačené materiály.

           Ak nie je ideologicky zabednený, môže mu pomôcť aj dvojdielna kniha: Zločiny komunizmu na Slovensku v rokoch 1948 – 1989, vydavateľstvo Michala Vaška 2001, Prešov.

            Medzi spoluautorov patria aj: Kardinál Korec, V. Hlavová, E Hrabovcvová, R. Letz, J. Pešek, E Vrabcová a iní. Druhý diel predstavuje osobné svedectvá, zostavil L. Takáč  a predstavuje otrasné údaje o ideológii, a praktickej aplikácie tejto ideológie s deštrukčným účinkom na náš duchovný život, morálku, hospodársky život, najmä poľnohospodárstvo a priemysel.

               Možno až potom keď sa najmä mladšia generácia zoznámi s týmito údajmi bude môcť myslieť kvalifikovane o našej minulosti a tvoriť si názory na našu budúcnosť.

               A možno až potom budú uvažovať aj o novelizácii zákona o ÚPN, ale aj o Pozemkových spoločenstvách a iných normách, ktoré budú tvorené v budúcnosti.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca a pamätník.

Jún 2017

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Z Bonaparte do štátnej rezidencie? Fico plánuje bývanie aj pre Kisku a Danka

Šéf Úradu vlády Igor Federič kedysi vybavoval pre premiéra luxusnú vilu pri Bratislavskom hrade. Fico sa bránil, že by sa tam nikdy nenasťahoval.

KOMENTÁRE

Čechov teraz čaká obdobie ich mečiarizmu

České voľby popierajú tézu, že za nástup populistov môžu štandardné strany.

SVET

Anarchisti, hackeri či liberáli? Prečo Česi volili Pirátov

Pustite nás na nich, vyzývala Pirátska strana.


Už ste čítali?