Kauza ÚPN

Autor: Pavel Pospíšil | 16.6.2017 o 18:00 | Karma článku: 6,52 | Prečítané:  347x

Z reakcií čitateľov vyplýva, že tí, ktorí si môj blog prečítali, vedia o čo ide súčasnej koalícii (umŕtvením  ÚPN). 

Hlavne nečlenovia Smeru by si mali uvedomiť, že v záujme národa išlo pri zmene v roku 1989 práve o to, aby sa prestalo s aktivitami štáto -  strany vo vzťahu k občanom v najširšom slova zmysle.

         Nebola to teda súkromná akcia poslanca Langoša, ale vypočutie volania širokých más občanov (vtedy) Československa, ktoré prostredníctvom štáto strany postihovalo akýkoľvek iný názor na umlčanie a postih ľudí s týmto iným názorom.

          Vystihol to jeden z diskutérov, ktorý sa pridal k môjmu hlasu aktívne (J.S.). Pre istotu  citujem: Ide o koniec nadvlády bolševikov v našej krajine. (Pozn. autora: len či?).

          Zrejme navrhovateľky zákona, ale aj súputníci Smeru si to nechcú priznať a robia, čo môžu, aby tento štát pokračoval v ideologickom boji za zachovanie metód rôznych totalít, ktoré sme na našom území zažili.

          Myslí si, že aj „pochody proti korupcii“ svedčia o tom, že je o päť minút dvanásť, aby si súčasní politici uvedomili, že už aj mládež si je vedomá, že je „veľa zhnitého“ v tomto „štáte dánskom“. Schovávať sa za „nezvládnutie situácie“ jednej osoby v ÚPN, (čo nie je pravda, poznám pomerne dôverne situáciu) a narušiť tým akcieschopnosť celej ustanovizne, je trochu silný tabak. Otvorene hovorím spolu s ďalší občanmi, že tu ide skrytou formou o likvidáciu snáh o právny štát a likvidovanie zákonne vytvorenej organizácie (možno aj o vytvorenie ďalších trafík v dozornej rade) v demokratickom prostredí a tým o zlikvidovanie zákonnej snahy o informovanie občanov o našej minulosti.

             Tým, že tento názor Smeru zdieľajú aj ďalšie dve koaličné strany, dávajú na vedomie občanom, že sa pridávajú k snahám o potlačenie snáh o informovanie našej verejnosti o temných stránkach našej minulosti. Je to aj signál voličom pre budúcnosť, ako sa majú zachovať. Mne to pripadá, že ide o kopanie koňa v štádiu pred delíriom v snahe uchovať metódy a snahy z minulosti. V mnohom mi to pripomína „vykonštruované politické procesy za totality“, o ktorých sme si mysleli, že patria do nenávratnej minulosti.

              Ide teda o schválenie metodiky SMERU v kreovaní zákonov v minulosti (zákon o pozemkových spoločenstvách ale aj kódexy). Keď som si prečítal diskusiu k schvaľovaniu zákonov za vlády Smeru, bolo mi jasné o čo tu ide. Skoro plošné neschvaľovanie pripomienok (vtedy) opozičných poslancov znamenalo, že Smer zneužíva situáciu v zastúpení strán v parlamente a ide o návrat k vláde štáto - strany.

            Značná časť populácie si to už uvedomuje, len ide o to, aby to prejavili vo voľbách.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

Jún 2017.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil, kresťanským aktivistom sa jeho zavedenie nepáči. Ministerstvo vnútra im sľubuje stretnutie.

DOMOV

Dobré ráno: Kto je Harabin a kto ho chce za prezidenta

Konšpirácie už nestačia, Harabina chcú za prezidenta

KOMENTÁRE

Profesionálni kresťania objavili novú diskrimináciu

Úrady si účtujú poplatok za akýsi administratívny úkon.


Už ste čítali?