Vieme o čo ide umŕtvením ÚPN?

Autor: Pavel Pospíšil | 14.6.2017 o 21:00 | Karma článku: 5,60 | Prečítané:  669x

Boj o ÚPN smeruje do záveru. Zrejme celá koalícia sa dohodla a občania si môžu hovoriť čo chcú. Ale kauza je o inom.

        Majú právo občania dozvedieť sa čo a kto je zodpovedný za doby temna a vznik politického mafiánstva so svojou KSČ/KSS, ŠTB, prokurátormi a sudcami?

         Prečítaním materiálu v tlači, najmä v .týždni, a iných médiách, dokonca aj stĺpčeka v Katolíckych novinách som sa presvedčil, že existujú tu ľudia, ktorí majú pocit, že sa tu ide odohrať niečo zlé, čo vrhne nepekný tieň  na náš porevolučný politický a historický vývoj a že sa bude tu zákonom presadzovať utajovanie odvrátených častí nášho vývoja a doby.

          Pán Poláček (.týždeň) to povedal na plno. Politici by ÚPN najradšej zrušili. Dodávam, že tu chcú aj potrestať pánov: O. Krajňáka, ako aj výskumných pracovníkov, ktorí otvorene hovoria o nespravodlivostiach, ktoré sa diali v minulosti. O „trestaní roľníkov“ pri ich boji za rodnú hrudu za komunistickej pozemkovej reformy, o barbarských nociach, trestaní ľudí za vieru a presvedčenie.

            To sa obrátite s trestom aj na pána Srholca, Krčméryho, Dobiáša, Mikloška a ďalších, ktorí otvorene píšu o dobách temna? Pracovníkov rôznych ustanovizní: historikov, právnikov,  

 ale aj angažovaných občanov, ktorí alebo prežili rôzne neprávosti alebo majú dobré informácie z archívov, ktoré získali štúdiom originálnych materiálov alebo aj  zo zbierok zákonov a z ústnych informácií.

            Myslím si, že všetci čo budú hlasovať za novelu koalície o „reorganizovaní“ UPN by mali siahnuť do hlbokých záhybov svojho svedomia (ak nejaké majú) a rozpomenúť sa na časy, keď sa hlasovalo o návrhu pána  Lángoša na zriadenie Ústavu. Veď možno aj oni hlasovali za zriadenie tejto prepotrebnej ustanovizne. Majú ju prakticky všetky krajiny Vyšehradskej štvorky a nemajú problémy.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

Jún 2017

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: V akom stave sú slovenské autobusy, ak ich nepustia do Rakúska

Aká je kvalita autobusov na cestách.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Majstra populizmu nemá kto nahradiť

Skutočný talent vie škodiť aj z opozície.


Už ste čítali?