Vieme o čo ide umŕtvením ÚPN?

Autor: Pavel Pospíšil | 14.6.2017 o 21:00 | Karma článku: 5,60 | Prečítané:  640x

Boj o ÚPN smeruje do záveru. Zrejme celá koalícia sa dohodla a občania si môžu hovoriť čo chcú. Ale kauza je o inom.

        Majú právo občania dozvedieť sa čo a kto je zodpovedný za doby temna a vznik politického mafiánstva so svojou KSČ/KSS, ŠTB, prokurátormi a sudcami?

         Prečítaním materiálu v tlači, najmä v .týždni, a iných médiách, dokonca aj stĺpčeka v Katolíckych novinách som sa presvedčil, že existujú tu ľudia, ktorí majú pocit, že sa tu ide odohrať niečo zlé, čo vrhne nepekný tieň  na náš porevolučný politický a historický vývoj a že sa bude tu zákonom presadzovať utajovanie odvrátených častí nášho vývoja a doby.

          Pán Poláček (.týždeň) to povedal na plno. Politici by ÚPN najradšej zrušili. Dodávam, že tu chcú aj potrestať pánov: O. Krajňáka, ako aj výskumných pracovníkov, ktorí otvorene hovoria o nespravodlivostiach, ktoré sa diali v minulosti. O „trestaní roľníkov“ pri ich boji za rodnú hrudu za komunistickej pozemkovej reformy, o barbarských nociach, trestaní ľudí za vieru a presvedčenie.

            To sa obrátite s trestom aj na pána Srholca, Krčméryho, Dobiáša, Mikloška a ďalších, ktorí otvorene píšu o dobách temna? Pracovníkov rôznych ustanovizní: historikov, právnikov,  

 ale aj angažovaných občanov, ktorí alebo prežili rôzne neprávosti alebo majú dobré informácie z archívov, ktoré získali štúdiom originálnych materiálov alebo aj  zo zbierok zákonov a z ústnych informácií.

            Myslím si, že všetci čo budú hlasovať za novelu koalície o „reorganizovaní“ UPN by mali siahnuť do hlbokých záhybov svojho svedomia (ak nejaké majú) a rozpomenúť sa na časy, keď sa hlasovalo o návrhu pána  Lángoša na zriadenie Ústavu. Veď možno aj oni hlasovali za zriadenie tejto prepotrebnej ustanovizne. Majú ju prakticky všetky krajiny Vyšehradskej štvorky a nemajú problémy.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

Jún 2017

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil, kresťanským aktivistom sa jeho zavedenie nepáči. Ministerstvo vnútra im sľubuje stretnutie.

DOMOV

Dobré ráno: Kto je Harabin a kto ho chce za prezidenta

Konšpirácie už nestačia, Harabina chcú za prezidenta

KOMENTÁRE

Profesionálni kresťania objavili novú diskrimináciu

Úrady si účtujú poplatok za akýsi administratívny úkon.


Už ste čítali?