Vieme o čo ide umŕtvením ÚPN?

Autor: Pavel Pospíšil | 14.6.2017 o 21:00 | Karma článku: 5,60 | Prečítané:  630x

Boj o ÚPN smeruje do záveru. Zrejme celá koalícia sa dohodla a občania si môžu hovoriť čo chcú. Ale kauza je o inom.

        Majú právo občania dozvedieť sa čo a kto je zodpovedný za doby temna a vznik politického mafiánstva so svojou KSČ/KSS, ŠTB, prokurátormi a sudcami?

         Prečítaním materiálu v tlači, najmä v .týždni, a iných médiách, dokonca aj stĺpčeka v Katolíckych novinách som sa presvedčil, že existujú tu ľudia, ktorí majú pocit, že sa tu ide odohrať niečo zlé, čo vrhne nepekný tieň  na náš porevolučný politický a historický vývoj a že sa bude tu zákonom presadzovať utajovanie odvrátených častí nášho vývoja a doby.

          Pán Poláček (.týždeň) to povedal na plno. Politici by ÚPN najradšej zrušili. Dodávam, že tu chcú aj potrestať pánov: O. Krajňáka, ako aj výskumných pracovníkov, ktorí otvorene hovoria o nespravodlivostiach, ktoré sa diali v minulosti. O „trestaní roľníkov“ pri ich boji za rodnú hrudu za komunistickej pozemkovej reformy, o barbarských nociach, trestaní ľudí za vieru a presvedčenie.

            To sa obrátite s trestom aj na pána Srholca, Krčméryho, Dobiáša, Mikloška a ďalších, ktorí otvorene píšu o dobách temna? Pracovníkov rôznych ustanovizní: historikov, právnikov,  

 ale aj angažovaných občanov, ktorí alebo prežili rôzne neprávosti alebo majú dobré informácie z archívov, ktoré získali štúdiom originálnych materiálov alebo aj  zo zbierok zákonov a z ústnych informácií.

            Myslím si, že všetci čo budú hlasovať za novelu koalície o „reorganizovaní“ UPN by mali siahnuť do hlbokých záhybov svojho svedomia (ak nejaké majú) a rozpomenúť sa na časy, keď sa hlasovalo o návrhu pána  Lángoša na zriadenie Ústavu. Veď možno aj oni hlasovali za zriadenie tejto prepotrebnej ustanovizne. Majú ju prakticky všetky krajiny Vyšehradskej štvorky a nemajú problémy.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

Jún 2017

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Z Bonaparte do štátnej rezidencie? Fico plánuje bývanie aj pre Kisku a Danka

Šéf Úradu vlády Igor Federič kedysi vybavoval pre premiéra luxusnú vilu pri Bratislavskom hrade. Fico sa bránil, že by sa tam nikdy nenasťahoval.

KOMENTÁRE

Čechov teraz čaká obdobie ich mečiarizmu

České voľby popierajú tézu, že za nástup populistov môžu štandardné strany.

SVET

Anarchisti, hackeri či liberáli? Prečo Česi volili Pirátov

Pustite nás na nich, vyzývala Pirátska strana.


Už ste čítali?