Koalícia a doplatky na dôchodok

Autor: Pavel Pospíšil | 5.6.2017 o 8:17 | Karma článku: 3,84 | Prečítané:  573x

Pred viac ako mesiacom som sa opýtal pána štátneho tajomníka ako to bude s doplatkami na dôchodok, pre SZČO ktoré si platili na dôchodok po odchode do dôchodku v minulosti (pred dokom 2004), boli pritom zárobkovo činní. 

Zo zárobku okrem zákonných platieb (dane, zdravot. poistenie) po roku 2000 podľa z. č. 446/2000 Z..z.  platili aj dávky do dôchodkovej poisťovne a ďalšie poplatky.

       Z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny som dostal odpoveď, že keďže pred zákonom č. 446/2000 bol platný iný zákon, ktorý zakazoval brať aj dôchodok, aj si zarábať na živobytie, nemám nárok, aby mi tieto platby boli započítané. Teda zákonom 446/2000 ma SR vedome na základe zákona pred zákonom na platby do dôchodkovej poisťovne) nás súčasný „právny štát“ vedome potrestal. Zachoval sa ako chytrácki zamestnávatelia, ktorí nezaplatia za vykonanú prácu dodávateľom. Proste štát môže všetko. Len čakám, kedy si niečo vymyslia, aby mi mohli odoprieť aj zdravotnícku základnú starostlivosť.

        Išli sme do dôchodku podľa zákona, vykonávali sme prácu dokonca v súlade s ústavou a platili sme aj všetky platby, predpísané daňovými a inými zákonmi. Tie peniaze z dôchodkového poistenia sme potrebovali na chod rodín. Nikoho nezaujíma, že platby do zdravotnej poisťovne sme museli platiť bez ohľadu na to, či sme dostávali financie za vykonanú prácu alebo, či sme vôbec mali prácu. A niekedy to boli platby nemalé. My sme nemali zaručené pravidelné prísuny financií, ako štátni úradníci.

         Zrejme sa v hlavách našich politikov nezmenilo nič voči časom minulým, až ma svrbia prsty, aby som napísal: Štát okradol svojich lojálnych občanov a zásady právneho štátu s demokratickou ústavou išli (aj) v tomto prípade do koša.

          Politici si asi ešte dlho neuvedomia, že sú tu preto, aby slúžili svojim občanom a nie na to, aby im ubližovali. (aj tým, že vydávajú zákony, ktoré umožňujú robiť prechmaty voči svojim lojálnym občanom).

          Nuž milí občania, asi sme sa mýlili, keď sme si mysleli, že v právnom štáte bude platiť zásada, že keď si niečo zaplatíte, mali by ste za svoju platbu dostať aj náhradu (aj od štátu). Aj v prípade SZČO (teda živnostníkov).

           Jeden z poškodených občanov.

            Hlavné že bývalí ŠTB pracanti dostali výsluhový dôchodok, oni by boli diskriminovaní, a my sme nie diskriminovaní, ale v očiach zákonodarcov „potrestaní“ za to, že sme v rámci platných zákonov pracovali a platili príspevky aj na dôchodkové poistenie.

            Milí kolegovia SZČO, ak ste sa tešili, že dostanete aspon niečo za platby, zmýli ste sa.

 

Pavel Pospíšil, okradnutý dôchodca

Jún 2017

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: V akom stave sú slovenské autobusy, ak ich nepustia do Rakúska

Aká je kvalita autobusov na cestách.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Majstra populizmu nemá kto nahradiť

Skutočný talent vie škodiť aj z opozície.


Už ste čítali?