Ozaj máme dôverovať vláde v jej postoji k EU a NATO?

Autor: Pavel Pospíšil | 29.5.2017 o 22:16 | Karma článku: 5,00 | Prečítané:  398x

     Asi ste si všimli, ako sa na našich politikov lepí vlastníctvo pozemkov.      Bolo by to v poriadku, ak by to bolo v zmysle ústavy a aj ďalších medzinárodne platných noriem. Mám taký dojem, že to vždy neplatí.

     Po nedeľnej relácii v RTVS (28.05.2017) a deklarovaní premiéra o jednoznačnom príklone k EU a jej jadru, ku ktorému chceme patriť, na druhej strane vyhlásenia o minulom režime a komunizme, v ktorom nebolo všetko zlé, cítim značnú neistotu, ako to bude v skutočnosti.

     Súdny proces s EU ohľadom migračnej politiky, tiež nie je celkom v súlade s našou snahou o spolupatričnosti k jadru EU, ku ktorému chceme patriť. A predstavy SMERU o súkromnom vlastníctve a predstavách politikov pri manipulovaní s ním mi robia v hlave úplný zmätok, kam teda budeme patriť.

      A schválenie niektorých zákonov (napr. zákon 537/2013) tiež asi nie je v súlade s Ústavou SR. (Pozri nález ÚS . – PL. ÚS 11/05 z 22.06.2006, publikovaný v zbierke zákonov pod č. 537/2006). Veď tu sa manipuluje so súkromným majetkom  prevážne jednoduchých ľudí často dôchodcov. Už dlhšie na to upozorňujem, zatiaľ bez konkrétneho úspechu.

       Alebo postoj k financiám, ktoré si občania ukladajú na dôchodok. Je to v poriadku, keď sa tu manipuluje s týmito prostriedkami, ako to vyhovuje predstavám vlády o týchto financiách?

      Alebo narábanie s ustanoveniami Ústavy. Napr. spravodlivý súdny proces. (Toto nie je len Váš problém pán premiér). Mimochodom, pred jej vyhlásením (ústavy) platila u nás Listina základných práv a slobôd (ústavný zákon č. 23/1991 Zb.). Táto listina bola bezo zbytku inkorporovaná do našej novej ústavy z roku 1993 a to voľajako, zdá sa neakceptuje.

Len mimochodom, po uzákonení ústavy dostali niektorí právnici hubovú polievku od „otca vlasti“, za to, že včlenili do ústavy Listinu (ústna správa od jedného z členov prípravného kolektívu pre ústavu).

       Alebo, korupcia. Myslíte si, že EU nám bude tolerovať jej existenciu, a naše skoro nič nerobenie?

        Alebo doterajší prístup k našej obrane (NATO). Zmení sa určite?

         Nuž opatrne pán premiér, so svojím konaním. Môžeme Vám veriť? Nenapadne Vás – „keď nám nesplnia naše predstavy, obrátime sa na iné svetové strany“?

 

         Keď toto všetko zrátam, neviem, čomu mám veriť. A nie som sám. Už aj mladí ľudia nie sú spokojní s obojakou politikou vlády (hlavne SMERU v minulom období, ale aj súčasnou, v ktorej dominuje SMER).

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

Máj 2017.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil, kresťanským aktivistom sa jeho zavedenie nepáči. Ministerstvo vnútra im sľubuje stretnutie.

DOMOV

Dobré ráno: Kto je Harabin a kto ho chce za prezidenta

Konšpirácie už nestačia, Harabina chcú za prezidenta

KOMENTÁRE

Profesionálni kresťania objavili novú diskrimináciu

Úrady si účtujú poplatok za akýsi administratívny úkon.


Už ste čítali?