Ozaj máme dôverovať vláde v jej postoji k EU a NATO?

Autor: Pavel Pospíšil | 29.5.2017 o 22:16 | Karma článku: 5,00 | Prečítané:  430x

     Asi ste si všimli, ako sa na našich politikov lepí vlastníctvo pozemkov.      Bolo by to v poriadku, ak by to bolo v zmysle ústavy a aj ďalších medzinárodne platných noriem. Mám taký dojem, že to vždy neplatí.

     Po nedeľnej relácii v RTVS (28.05.2017) a deklarovaní premiéra o jednoznačnom príklone k EU a jej jadru, ku ktorému chceme patriť, na druhej strane vyhlásenia o minulom režime a komunizme, v ktorom nebolo všetko zlé, cítim značnú neistotu, ako to bude v skutočnosti.

     Súdny proces s EU ohľadom migračnej politiky, tiež nie je celkom v súlade s našou snahou o spolupatričnosti k jadru EU, ku ktorému chceme patriť. A predstavy SMERU o súkromnom vlastníctve a predstavách politikov pri manipulovaní s ním mi robia v hlave úplný zmätok, kam teda budeme patriť.

      A schválenie niektorých zákonov (napr. zákon 537/2013) tiež asi nie je v súlade s Ústavou SR. (Pozri nález ÚS . – PL. ÚS 11/05 z 22.06.2006, publikovaný v zbierke zákonov pod č. 537/2006). Veď tu sa manipuluje so súkromným majetkom  prevážne jednoduchých ľudí často dôchodcov. Už dlhšie na to upozorňujem, zatiaľ bez konkrétneho úspechu.

       Alebo postoj k financiám, ktoré si občania ukladajú na dôchodok. Je to v poriadku, keď sa tu manipuluje s týmito prostriedkami, ako to vyhovuje predstavám vlády o týchto financiách?

      Alebo narábanie s ustanoveniami Ústavy. Napr. spravodlivý súdny proces. (Toto nie je len Váš problém pán premiér). Mimochodom, pred jej vyhlásením (ústavy) platila u nás Listina základných práv a slobôd (ústavný zákon č. 23/1991 Zb.). Táto listina bola bezo zbytku inkorporovaná do našej novej ústavy z roku 1993 a to voľajako, zdá sa neakceptuje.

Len mimochodom, po uzákonení ústavy dostali niektorí právnici hubovú polievku od „otca vlasti“, za to, že včlenili do ústavy Listinu (ústna správa od jedného z členov prípravného kolektívu pre ústavu).

       Alebo, korupcia. Myslíte si, že EU nám bude tolerovať jej existenciu, a naše skoro nič nerobenie?

        Alebo doterajší prístup k našej obrane (NATO). Zmení sa určite?

         Nuž opatrne pán premiér, so svojím konaním. Môžeme Vám veriť? Nenapadne Vás – „keď nám nesplnia naše predstavy, obrátime sa na iné svetové strany“?

 

         Keď toto všetko zrátam, neviem, čomu mám veriť. A nie som sám. Už aj mladí ľudia nie sú spokojní s obojakou politikou vlády (hlavne SMERU v minulom období, ale aj súčasnou, v ktorej dominuje SMER).

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

Máj 2017.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: V akom stave sú slovenské autobusy, ak ich nepustia do Rakúska

Aká je kvalita autobusov na cestách.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Majstra populizmu nemá kto nahradiť

Skutočný talent vie škodiť aj z opozície.


Už ste čítali?