Pán premiér Fico sa znovu prihlásil ku komunizmu!

Autor: Pavel Pospíšil | 15.5.2017 o 8:09 | Karma článku: 7,46 | Prečítané:  1039x

V minulých dňoch som zablúdil na TA3 (?) kde náhodou vysielali informácie z parlamentu. Zhodou náhod práve pán premiér odpovedal na otázku svojho vzťahu ku minulému zriadeniu.

Znovu sa vyznal k pozitívnemu vzťahu ku minulému zriadeniu (dirigovanému Komunistickou stranou), pretože nie všetko bolo zlé, najmä výstavba vytvorila zdroje pre neskoršiu privatizáciu. Bez nej by ani daný poslanec nemohol privatizovať.

        Nuž pán premiér, netreba zabúdať, že rodná strana „budovala“ zo zdrojov, ktoré vytvorila pracujúca trieda (medzi ňu som patril aj ja), ako aj zo zdrojov získaných znárodnením a poštátnením všetkého, čo sa dalo. Včítane drobných živnostníkov, roľníkov, ktorým zobrala táto rodná strana zdroj obživy rodín a nahnala ich do družstiev rôzneho typu. Za členstvo  v družstvách dostávali družstevníci „mzdu“, ktorá nemohla stačiť na obživu rodín a tak chodili najmä v zime na práce do Čiech (na stavby a do lesov) aby si trochu  mohli pomôcť a obživiť svojich.

         Iné to bolo s funkcionármi ako družstiev, tak aj v ostatnom živote, ktorí nemali problémy s obživou pre svoje rodiny. Aj robotníci mali trochu lepší život.

         Ďalšie zdroje získala Strana peňažnou reformou v roku 1953, takže vždy sa niečo našlo, čo umožnilo „socialistickú“ výstavbu.

          Zatiaľ na záver prosím, aby si pán premiér a tí, ktorí tlieskali na jeho vyznanie   prečítali, ak už zabudli na zákon č. 125/1966 Z.z. z 27. marca 1966, zákon o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému, (Podpísaní: Kováč, Gašparovič, Mečiar).

           Ak získam ďalšie podrobnosti k danej problematike ohlásim sa.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: V akom stave sú slovenské autobusy, ak ich nepustia do Rakúska

Aká je kvalita autobusov na cestách.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Majstra populizmu nemá kto nahradiť

Skutočný talent vie škodiť aj z opozície.


Už ste čítali?