Vlastnou hlavou

Autor: Pavel Pospíšil | 13.5.2017 o 20:10 | Karma článku: 4,90 | Prečítané:  974x

Nedávno som si prečítal knihu: Vlastnou hlavou (M. Vagovič, Promedia 2016) a údaje v nej ma presvedčili, že to čo čítam, je aj o mojom živote (samozrejme aj o všetkých občanoch Slovenska).

Kniha však neobsahuje všetky nezákonnosti, ktoré sa v popisovanom období stali a podarilo sa ich politikom a vládnym stranám nejakým spôsobom zatajiť a konať ďalej, ako by sa nič nestalo.

         Konkrétne mám na mysli obdobie rokov (2006-10), teda obdobie vlády koalície SMER, SNS, HZDS v tomto období. Z tohto obdobia pochádza nález Ústavného súdu z 22.júna 2006 a vzápätí sa ujala moci nová vláda a nová NR SR. A tak sa stalo, že politici spolu s úradníkmi zariadili, že nález bol v tlačenej zbierke zákonov vytlačený pod č. 537/2006 a na stránkach Ústavného súdu pod č. PL. ÚS 11/05 – 39. (Pozri aj predošlý blog: Nález ÚS....). A tak, keďže príslušní úradníci, ale zdá sa ani ľudia na súdoch a policajti „nevedeli o tomto Náleze reštitúcie sa diali podľa presvedčenia všetkých zúčastnených znovu od buka do buka. 

         Možno by bolo dobre, aby pán Vagovič doplnil svoju knihu o tento zaujímavý prípad machinácie s Nálezom ÚS, teda s Ústavou.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

Bratislava máj 2017.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil, kresťanským aktivistom sa jeho zavedenie nepáči. Ministerstvo vnútra im sľubuje stretnutie.

DOMOV

Dobré ráno: Kto je Harabin a kto ho chce za prezidenta

Konšpirácie už nestačia, Harabina chcú za prezidenta

KOMENTÁRE

Profesionálni kresťania objavili novú diskrimináciu

Úrady si účtujú poplatok za akýsi administratívny úkon.


Už ste čítali?