Vlastnou hlavou

Autor: Pavel Pospíšil | 13.5.2017 o 20:10 | Karma článku: 4,90 | Prečítané:  1011x

Nedávno som si prečítal knihu: Vlastnou hlavou (M. Vagovič, Promedia 2016) a údaje v nej ma presvedčili, že to čo čítam, je aj o mojom živote (samozrejme aj o všetkých občanoch Slovenska).

Kniha však neobsahuje všetky nezákonnosti, ktoré sa v popisovanom období stali a podarilo sa ich politikom a vládnym stranám nejakým spôsobom zatajiť a konať ďalej, ako by sa nič nestalo.

         Konkrétne mám na mysli obdobie rokov (2006-10), teda obdobie vlády koalície SMER, SNS, HZDS v tomto období. Z tohto obdobia pochádza nález Ústavného súdu z 22.júna 2006 a vzápätí sa ujala moci nová vláda a nová NR SR. A tak sa stalo, že politici spolu s úradníkmi zariadili, že nález bol v tlačenej zbierke zákonov vytlačený pod č. 537/2006 a na stránkach Ústavného súdu pod č. PL. ÚS 11/05 – 39. (Pozri aj predošlý blog: Nález ÚS....). A tak, keďže príslušní úradníci, ale zdá sa ani ľudia na súdoch a policajti „nevedeli o tomto Náleze reštitúcie sa diali podľa presvedčenia všetkých zúčastnených znovu od buka do buka. 

         Možno by bolo dobre, aby pán Vagovič doplnil svoju knihu o tento zaujímavý prípad machinácie s Nálezom ÚS, teda s Ústavou.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

Bratislava máj 2017.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: V akom stave sú slovenské autobusy, ak ich nepustia do Rakúska

Aká je kvalita autobusov na cestách.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Majstra populizmu nemá kto nahradiť

Skutočný talent vie škodiť aj z opozície.


Už ste čítali?