Mečiar – Remiášová

Autor: Pavel Pospíšil | 5.4.2017 o 7:45 | Karma článku: 5,77 | Prečítané:  976x

Pri hlasovaní o ústavnom zákone v spojitosti s výsledkom, bola uverejnená v tlači, ale najmä na internete fotografia pani Remiášovej, a jej vyjadrenia. Zaujalo najmä: verejnosť nesme povoliť v tlaku.

Keďže som trochu starší, a som otcom (samozrejme so svojou manželkou) a všeličo som prežil, chápal som pani Remiášovú od začiatku a najmä chápem aj jej vyjadrenia, možno trochu inak, ako „nezainteresovaní“.

       Ale treba vidieť aj súvislosti. Kde boli páni politici, keď sa hlasovalo v NR SR (8 krát ?).

A vždy si našli nejakú výhovorku, prečo nemôžu hlasovať za zrušenie. Nešlo vždy aj o kauzu Remiáš? A tak sa celá „kauza“ naťahuje 19 rokov, a nie sme si istí, či  bude úspešne ukončená.

        V tejto súvislosti by som rád upozornil na skutočnosť, že o nepotrebnosti napojenia na Ústavný súd hovoria aj význační slovenskí právnici pracovníci SAV, dokonca aj právnici, ktorí v súčasnosti pôsobia aj v zahraničí na iných vysokých školách. Naproti tomu naši vedúci politici – právnici hovoria, že jediná možnosť je robiť tak, ako oni navrhli. Zaujímavé je, že museli čakať na masové protesty právnikov (teda kolegov), pohreb prezidenta Kováča a ozaj masový postoj verejnosti (desaťtisíce) na internete. A aj tak si zachovali svoj „tvrdý postoj“, čo sa týka ústavného súdu.

         A zasa je mi sympatická reakcia pani Remiášovej, ktorá vyjadrila vďaku pozitívne hlasujúcim. Nestálo by za to občanom Slovenska a vyjadriť vďaku, podporu, obdiv a úctu pani Remiášovej za to, ako obdivuhodne sa správala po celý ten dlhý čas. Asi by sa patrilo vyjadriť verejne podporu jej postaveniu matky – trpiteľky, keď zodpovední po celý čas zväčša len klopili oči.

         Aj o tomto vidím problémy kauzy: Mečiar-Remiáš(ová)- hlasovanie – (Ústavný súd SR?).

 

Pavel Pospíšil

Bratislava, apríl 2017

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil, kresťanským aktivistom sa jeho zavedenie nepáči. Ministerstvo vnútra im sľubuje stretnutie.

DOMOV

Dobré ráno: Kto je Harabin a kto ho chce za prezidenta

Konšpirácie už nestačia, Harabina chcú za prezidenta

KOMENTÁRE

Profesionálni kresťania objavili novú diskrimináciu

Úrady si účtujú poplatok za akýsi administratívny úkon.


Už ste čítali?