Mečiar – Remiášová

Autor: Pavel Pospíšil | 5.4.2017 o 7:45 | Karma článku: 5,77 | Prečítané:  998x

Pri hlasovaní o ústavnom zákone v spojitosti s výsledkom, bola uverejnená v tlači, ale najmä na internete fotografia pani Remiášovej, a jej vyjadrenia. Zaujalo najmä: verejnosť nesme povoliť v tlaku.

Keďže som trochu starší, a som otcom (samozrejme so svojou manželkou) a všeličo som prežil, chápal som pani Remiášovú od začiatku a najmä chápem aj jej vyjadrenia, možno trochu inak, ako „nezainteresovaní“.

       Ale treba vidieť aj súvislosti. Kde boli páni politici, keď sa hlasovalo v NR SR (8 krát ?).

A vždy si našli nejakú výhovorku, prečo nemôžu hlasovať za zrušenie. Nešlo vždy aj o kauzu Remiáš? A tak sa celá „kauza“ naťahuje 19 rokov, a nie sme si istí, či  bude úspešne ukončená.

        V tejto súvislosti by som rád upozornil na skutočnosť, že o nepotrebnosti napojenia na Ústavný súd hovoria aj význační slovenskí právnici pracovníci SAV, dokonca aj právnici, ktorí v súčasnosti pôsobia aj v zahraničí na iných vysokých školách. Naproti tomu naši vedúci politici – právnici hovoria, že jediná možnosť je robiť tak, ako oni navrhli. Zaujímavé je, že museli čakať na masové protesty právnikov (teda kolegov), pohreb prezidenta Kováča a ozaj masový postoj verejnosti (desaťtisíce) na internete. A aj tak si zachovali svoj „tvrdý postoj“, čo sa týka ústavného súdu.

         A zasa je mi sympatická reakcia pani Remiášovej, ktorá vyjadrila vďaku pozitívne hlasujúcim. Nestálo by za to občanom Slovenska a vyjadriť vďaku, podporu, obdiv a úctu pani Remiášovej za to, ako obdivuhodne sa správala po celý ten dlhý čas. Asi by sa patrilo vyjadriť verejne podporu jej postaveniu matky – trpiteľky, keď zodpovední po celý čas zväčša len klopili oči.

         Aj o tomto vidím problémy kauzy: Mečiar-Remiáš(ová)- hlasovanie – (Ústavný súd SR?).

 

Pavel Pospíšil

Bratislava, apríl 2017

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Skutok sa nestal hrozí aj pri údajnom Valkovom vrahovi

Jozefa Radiča, ktorý je obvinený z vraždy, by napokon mohli súdiť len za lúpež s následkom smrti. Trest je potom nižší.

ŠPORT

Reprezentačný kapitán Škrtel mení dres. Mieri do Škótska

Slovenský futbalista by mal podpísať zmluvu s Glasgow Rangers.


Už ste čítali?