Prezidentovi poradcovia

Autor: Pavel Pospíšil | 25.3.2017 o 13:14 | Karma článku: 8,08 | Prečítané:  1097x

     V dnešnej dobe sa stávajú útoky proti prezidentovi a najmä členom jeho poradného zboru obľúbenou hrou niektorých predstaviteľov štátu, ale aj niektorých poslancov.

Čo si mám pomyslieť o premiérovi, ktorý vo verejnom vystúpení (podľa správ z médií) napadol priamo profesora Mazáka (inak Právnická fakulta UPJŠ v Košiciach), ktorý podľa výstupov z jeho dlhej činnosti (aj za hranicami Slovenska), aj ako pracovníka vlády, aj ako predsedu ÚS vykonal toho toľko, že ako občan priamo zainteresovaný do činnosti právnikov, sudcov, prokurátorov, sudcov a celej justície, sa hlboko skláňam pred jeho postojom k ústave a jeho postojom na obranu ústavnosti v tejto Republike. Možno by si mal pán premiér vstúpiť do seba a porovnať výsledky svojej činnosti ako významného právnika a porovnať ich s výsledkami iných aj napádaných právnikov.

       Pán predseda NR SR si tiež neodpustí kopnúť, keď je na to príležitosť, do poradcov prezidenta, v ktorom sa to „hemží“ profesormi (nekvalifikovanými?).

       Nuž myslím si, že každý by sa mal najprv pozrieť do svojho hniezdočka, či je v ňom všetko v poriadku a potom sa, snažiť „naprávať“ okolie svojich „súperov“.

         Podobne obaja majú zrejme veľkú „starostlivosť“ o obsadenie Ústavného súdu „svojimi ľuďmi“. Je to dobré pre občanov tejto republiky? Myslím, že nielen ja, ale aj ďalší občania, s ktorými sa stretávam, sa nestačia čudovať nad energiou, akou bojujú za dosadenie (svojich) odborníkov.

          Ozaj sú to skutočne odborníci?

 

 Pavel Pospíšil, dôchodca (pozorovateľ)

Bratislava, marec 2017          

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Skutok sa nestal hrozí aj pri údajnom Valkovom vrahovi

Jozefa Radiča, ktorý je obvinený z vraždy, by napokon mohli súdiť len za lúpež s následkom smrti. Trest je potom nižší.

ŠPORT

Reprezentačný kapitán Škrtel mení dres. Mieri do Škótska

Slovenský futbalista by mal podpísať zmluvu s Glasgow Rangers.


Už ste čítali?