Ako sa varí nové ruské samoderžavie?

Autor: Pavel Pospíšil | 5.2.2017 o 16:00 | Karma článku: 5,57 | Prečítané:  887x

Práve dočítavam knihu:M. Zygar: Všetci mocní Kremľa.        Odporúčam ju prečítať všetkým, ktorí, majú záujem o to, v akých podmienkach (aj politických žijú ľudia v Rusku., Pre tých, ktorí to už nepoznajú, v akých sme žili za komunizmu.

Tí, ktorí knihu vezmete do ruky najprv si všimnite meno autora a kto je to (alebo bol).

        Odporúčam to preto, aby si uvedomili od koho a čo čítajú, že to s najväčšou pravdepodobnosťou nie sú autorské výmysly, ale zažité skúsenosti a poznatky novinára. Keď som knihu dočítal, uvedomil som si, že je to popisovanie neprikrášlenej skutočnosti z Ruska, a tiež o mojej prežitej skutočnosti a pomerov v (objatí) ZSSR, ale aj pána Mečiara, pána predsedu vlády Fica (a jeho priateľov), medzi ktorých počítam aj pána prezidenta Gašparoviča, pána Pašku a ďalších spolustraníkov.

          Tento text môžeme porovnávať aj s chodením na medvede pána Mečiara, zneužívaním svojho postavenia pri tvorbe zákonov a ich „interpretácii“ v prípade ústavy (aj za Mečiara, ale aj za pána predsedu vlády Fica. Na to má svojich ľudí, ktorí „zaberú“  keď treba.

           No a najlepšie sú záverečné kapitoly, len treba vydržať a pozorne čítať.           Z predchádzajúcich častí som si uvedomil metódy vládnutia, hlavne nachádzanie „nepriateľov“, ich obvinenie a prípadne rozplynutie ich obžaloby do ztratena. Stačí, že boli obvinení. Možno nám hrozí v budúcnosti niečo podobné, ako sme žili v minulosti (viď Allbrightovej čierny diera pred vstupom do NATO a iných organizácií, za naše postoje ku utečeneckej kríze, eurofondom, s prešlapmi v hospodárstve a pod). Na nového prezidenta USA by som sa nespoliehal, pozri ostatné správy o reakciách americkej verejnosti, ale aj časti odbornej a politickej verejnosti.

          Nuž, príjemné čítanie priatelia!

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

Január 2017

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?