Ako sa varí nové ruské samoderžavie?

Autor: Pavel Pospíšil | 5.2.2017 o 16:00 | Karma článku: 5,57 | Prečítané:  817x

Práve dočítavam knihu:M. Zygar: Všetci mocní Kremľa.        Odporúčam ju prečítať všetkým, ktorí, majú záujem o to, v akých podmienkach (aj politických žijú ľudia v Rusku., Pre tých, ktorí to už nepoznajú, v akých sme žili za komunizmu.

Tí, ktorí knihu vezmete do ruky najprv si všimnite meno autora a kto je to (alebo bol).

        Odporúčam to preto, aby si uvedomili od koho a čo čítajú, že to s najväčšou pravdepodobnosťou nie sú autorské výmysly, ale zažité skúsenosti a poznatky novinára. Keď som knihu dočítal, uvedomil som si, že je to popisovanie neprikrášlenej skutočnosti z Ruska, a tiež o mojej prežitej skutočnosti a pomerov v (objatí) ZSSR, ale aj pána Mečiara, pána predsedu vlády Fica (a jeho priateľov), medzi ktorých počítam aj pána prezidenta Gašparoviča, pána Pašku a ďalších spolustraníkov.

          Tento text môžeme porovnávať aj s chodením na medvede pána Mečiara, zneužívaním svojho postavenia pri tvorbe zákonov a ich „interpretácii“ v prípade ústavy (aj za Mečiara, ale aj za pána predsedu vlády Fica. Na to má svojich ľudí, ktorí „zaberú“  keď treba.

           No a najlepšie sú záverečné kapitoly, len treba vydržať a pozorne čítať.           Z predchádzajúcich častí som si uvedomil metódy vládnutia, hlavne nachádzanie „nepriateľov“, ich obvinenie a prípadne rozplynutie ich obžaloby do ztratena. Stačí, že boli obvinení. Možno nám hrozí v budúcnosti niečo podobné, ako sme žili v minulosti (viď Allbrightovej čierny diera pred vstupom do NATO a iných organizácií, za naše postoje ku utečeneckej kríze, eurofondom, s prešlapmi v hospodárstve a pod). Na nového prezidenta USA by som sa nespoliehal, pozri ostatné správy o reakciách americkej verejnosti, ale aj časti odbornej a politickej verejnosti.

          Nuž, príjemné čítanie priatelia!

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

Január 2017

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil, kresťanským aktivistom sa jeho zavedenie nepáči. Ministerstvo vnútra im sľubuje stretnutie.

DOMOV

Dobré ráno: Kto je Harabin a kto ho chce za prezidenta

Konšpirácie už nestačia, Harabina chcú za prezidenta

KOMENTÁRE

Profesionálni kresťania objavili novú diskrimináciu

Úrady si účtujú poplatok za akýsi administratívny úkon.


Už ste čítali?