Ďalšie dôležité výročie.

Autor: Pavel Pospíšil | 7.12.2016 o 17:00 | Karma článku: 6,16 | Prečítané:  331x

Pán Roth nám v RTVS pripomenul ďalšie dôležité výročie na ceste z totalitného raja. Zrušenie článku komunistickej ústavy. A bolo to v týchto dňoch v roku 1989.

Kto si nepamätá, tento článok ústavy, zakotvoval vedúcu úlohu Komunistickej strany v celom našom štáte (ČSSR) a celom našom živote.

     V praxi to znamenalo, že bez pokynu Strany sa ani lístok na strome nepohol. Nuž strana rozhodla, po r. 1948, že odstránime podnikateľov (nie len „veľkých“, ale aj menších, aj živnostníkov a neskôr úplne všetko súkromné podnikanie, každú súkromnú iniciatív. A tak odstraňovala aj „kulakov“, neskôr aj stredných roľníkov aj náboženské spoločenstvá, začalo to biskupmi, najprv katolíckymi, neskôr aj evanjelíckými teda všetkým, čo predstavovalo „ópium ľudstva“.

      Pre nás občanov to znamenalo tiež, že strana prevzala zodpovednosť aj za všetky neprávosti, ba až zverstvá, ktoré sa konali na dosiahnutie ideologických cieľov, pod vedením Sovietskeho Zväzu.

      A dôsledky takéhoto vládnutia sa u nás prejavujú doteraz, najmä v majetkovom práve a najmä pri pozemkoch našich starých rodičov. (Prejavujú sa aj v neochote niektorých strán priznať, že vedúca úloha Strana bola zrušená a mali by sa chovať podľa zákonov a ústavy súčasného štátu a nepokračovať v konaní, ktoré nie je v s týmito ustanoveniami v súlade). A súdy a prokuratúra im v tom pomáhajú a súhlasia tak s ukradnutím štátu občanom.

 

      Nuž, každý po svojom!

(Len by bolo na čase priznať, že vedúca úloha Strany bola zrušená a podobné konanie nie je v súlade s právnym štátom, za ktorý nový štát aj v ústave prehlásili, s čím vrelo súhlasíme všetci).

 

Pavel  Pospíšil, dôchodca – pamätník

December 2016

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Skutok sa nestal hrozí aj pri údajnom Valkovom vrahovi

Jozefa Radiča, ktorý je obvinený z vraždy, by napokon mohli súdiť len za lúpež s následkom smrti. Trest je potom nižší.

ŠPORT

Reprezentačný kapitán Škrtel mení dres. Mieri do Škótska

Slovenský futbalista by mal podpísať zmluvu s Glasgow Rangers.


Už ste čítali?