A znovu sme oslavovali November

Autor: Pavel Pospíšil | 24.11.2016 o 22:00 | Karma článku: 4,48 | Prečítané:  398x

Zúčastnil som sa prezentácie prác mladých študentov v primaciálnom paláci, ktorí si vo svojich prácach spomínali na našich ľudí, ktorí boli postihnutí rozvíjajúcim sa socializmom v ľudovodemokratickej republike po roku 1948.

Bolo to veľmi zaujímavé a poučné. Aj tým, že tam boli prítomní dvaja ešte žijúci postihnutí svedkovia tých čias. Aj s týmito sa mohli naši mladí priatelia zoznámiť a poďakovať im.

     Mladých študentov prijal aj prezident Kiska a podebatoval si s nimi. Pán prezident, ďakujeme.

      Druhú skupinu som zaevidoval u predsedu vlády Fica. Myslím že to bolo na železničnej stanici v nejakom vagóne, kde prijal mladých študentov pán Fico, pohostil ich a nezabudol im pripomenúť, že ako im on urobil dobre, lebo vlaky zadarmo im dal on. Neviem, či im hovoril niečo aj o našich dejinách pred Novembrom. Zaregistroval som len tie vlaky „zadarmo“.

     Pán Danko, podľa médií, poslal telegram, že sa hlboko skláňa nad všetkými, ktorí trpeli a zaslúžili sa o zmenu po Novembri.

      V tých dňoch som išiel na návštevu k synovi. Cesta ma viedla okolo prezidentského paláca, kde som zaregistroval nejakú demonštráciu. Zrazu som uvidel, že účastníci majú na sebe oranžové vesty s kosákom (a kladivom?). A v tom som počul dobre známu melódiu INTERNACIONÁLY. Keďže ich ochraňovali policajti, a niektorí z účastníkov boli veľmi aktívni, jedného brali do auta. Obkľúčili ich účastníci v blúzach a napádali ich (policajtov). A v tom sa ozvalo: Buďme slušní, veď sme KOMUNISTI! Radšej sme aj s manželkou odišli.

 

     Nuž, každý po svojom!

 

Pavel  Pospíšil, dôchodca – pamätník

November 2016

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Skutok sa nestal hrozí aj pri údajnom Valkovom vrahovi

Jozefa Radiča, ktorý je obvinený z vraždy, by napokon mohli súdiť len za lúpež s následkom smrti. Trest je potom nižší.

ŠPORT

Reprezentačný kapitán Škrtel mení dres. Mieri do Škótska

Slovenský futbalista by mal podpísať zmluvu s Glasgow Rangers.


Už ste čítali?