A znovu sme oslavovali November

Autor: Pavel Pospíšil | 24.11.2016 o 22:00 | Karma článku: 4,48 | Prečítané:  379x

Zúčastnil som sa prezentácie prác mladých študentov v primaciálnom paláci, ktorí si vo svojich prácach spomínali na našich ľudí, ktorí boli postihnutí rozvíjajúcim sa socializmom v ľudovodemokratickej republike po roku 1948.

Bolo to veľmi zaujímavé a poučné. Aj tým, že tam boli prítomní dvaja ešte žijúci postihnutí svedkovia tých čias. Aj s týmito sa mohli naši mladí priatelia zoznámiť a poďakovať im.

     Mladých študentov prijal aj prezident Kiska a podebatoval si s nimi. Pán prezident, ďakujeme.

      Druhú skupinu som zaevidoval u predsedu vlády Fica. Myslím že to bolo na železničnej stanici v nejakom vagóne, kde prijal mladých študentov pán Fico, pohostil ich a nezabudol im pripomenúť, že ako im on urobil dobre, lebo vlaky zadarmo im dal on. Neviem, či im hovoril niečo aj o našich dejinách pred Novembrom. Zaregistroval som len tie vlaky „zadarmo“.

     Pán Danko, podľa médií, poslal telegram, že sa hlboko skláňa nad všetkými, ktorí trpeli a zaslúžili sa o zmenu po Novembri.

      V tých dňoch som išiel na návštevu k synovi. Cesta ma viedla okolo prezidentského paláca, kde som zaregistroval nejakú demonštráciu. Zrazu som uvidel, že účastníci majú na sebe oranžové vesty s kosákom (a kladivom?). A v tom som počul dobre známu melódiu INTERNACIONÁLY. Keďže ich ochraňovali policajti, a niektorí z účastníkov boli veľmi aktívni, jedného brali do auta. Obkľúčili ich účastníci v blúzach a napádali ich (policajtov). A v tom sa ozvalo: Buďme slušní, veď sme KOMUNISTI! Radšej sme aj s manželkou odišli.

 

     Nuž, každý po svojom!

 

Pavel  Pospíšil, dôchodca – pamätník

November 2016

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan s novým imidžom opäť pobavil. Poľsko bola jasná voľba, tvrdí

Peter Sagan sa po predčasnom odchode z Tour de France vracia do pelotónu

KOMENTÁRE

Ľutujem, že som vám zabil brata

Aké ponaučenia sa dajú odniesť zo straty blízkeho?

KOŠICE KORZÁR

Vodárne predali pozemky developerovi. Ich šéf tam kúpil 24 bytov

Hreha: Byty sú moja súkromná vec.


Už ste čítali?