A znovu sme oslavovali November

Autor: Pavel Pospíšil | 24.11.2016 o 22:00 | Karma článku: 4,48 | Prečítané:  388x

Zúčastnil som sa prezentácie prác mladých študentov v primaciálnom paláci, ktorí si vo svojich prácach spomínali na našich ľudí, ktorí boli postihnutí rozvíjajúcim sa socializmom v ľudovodemokratickej republike po roku 1948.

Bolo to veľmi zaujímavé a poučné. Aj tým, že tam boli prítomní dvaja ešte žijúci postihnutí svedkovia tých čias. Aj s týmito sa mohli naši mladí priatelia zoznámiť a poďakovať im.

     Mladých študentov prijal aj prezident Kiska a podebatoval si s nimi. Pán prezident, ďakujeme.

      Druhú skupinu som zaevidoval u predsedu vlády Fica. Myslím že to bolo na železničnej stanici v nejakom vagóne, kde prijal mladých študentov pán Fico, pohostil ich a nezabudol im pripomenúť, že ako im on urobil dobre, lebo vlaky zadarmo im dal on. Neviem, či im hovoril niečo aj o našich dejinách pred Novembrom. Zaregistroval som len tie vlaky „zadarmo“.

     Pán Danko, podľa médií, poslal telegram, že sa hlboko skláňa nad všetkými, ktorí trpeli a zaslúžili sa o zmenu po Novembri.

      V tých dňoch som išiel na návštevu k synovi. Cesta ma viedla okolo prezidentského paláca, kde som zaregistroval nejakú demonštráciu. Zrazu som uvidel, že účastníci majú na sebe oranžové vesty s kosákom (a kladivom?). A v tom som počul dobre známu melódiu INTERNACIONÁLY. Keďže ich ochraňovali policajti, a niektorí z účastníkov boli veľmi aktívni, jedného brali do auta. Obkľúčili ich účastníci v blúzach a napádali ich (policajtov). A v tom sa ozvalo: Buďme slušní, veď sme KOMUNISTI! Radšej sme aj s manželkou odišli.

 

     Nuž, každý po svojom!

 

Pavel  Pospíšil, dôchodca – pamätník

November 2016

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil, kresťanským aktivistom sa jeho zavedenie nepáči. Ministerstvo vnútra im sľubuje stretnutie.

DOMOV

Dobré ráno: Kto je Harabin a kto ho chce za prezidenta

Konšpirácie už nestačia, Harabina chcú za prezidenta

KOMENTÁRE

Profesionálni kresťania objavili novú diskrimináciu

Úrady si účtujú poplatok za akýsi administratívny úkon.


Už ste čítali?