Pán Ex2006,

Autor: Pavel Pospíšil | 14.10.2016 o 13:06 | Karma článku: 3,00 | Prečítané:  669x

        Nuž pozemky neukradli mne, ale starým rodičom a potom rodičom manželky. (A ďalším starým rodičom a rodičom a ich deťom po celom Slovensku). 

         Najprv bola Pozemková reforma s rôznymi etapami, potom kolektivizácia a budovanie socialistickej dediny.

          Po r. 1948 prišla jediná správna sila, ktorá chcela zmeniť svet. Ale úplne. Za plnenie ideologických cieľov Marxa a Engelsa (a Lenina a Stalina) „pracovala“ vedúca sila spoločnosti  všetkými prostriedkami. Včítane násilia. Keď mi neveríte, skúste ísť do archívov a trochu sa poobzerať, Ale aj do knižníc, kde nájdete v historických dielach objektívne dôkazy, keď mne neveríte. Ale aj do dobovej tlače. Okrem knižnice SAV nájdete informácie aj v iných archívoch (Okresných úradov, ale najmä v štátnych archívoch, Ústredný v Bratislave a aj inde na Slovensku). A úplnými „ložiskami pokladov“ sú archívy súdov.

          Sústredené informácie nájdete v dobových zákonoch, svedectvách „neznámych hrdinov“, v knihách V. Dobiáša a iných pamätníkov. Len keď chceme diskutovať, vychádzajme z dostupných písomných dôkazov, ale nebuďme leniví, ako sú niektorí naši spoluobčania. Pramene sú voľne dostupné, pre toho kto chce.

          A viete, čo je na tom zaujímavé? Aj súčasná vláda sa pridáva k týmto praktikám, vydávaním a schvaľovaním nových zákonov, (napr. zákon o pozemkových spoločenstvách), ktorými schvaľuje staré hriechy komunistov a reštitúcie prostredníctvom Pozemkových úradov. Ide často o nesprávne určenie  „oprávnenej osoby“ (teda, kto má právo reštituovať, alebo dediť a často aj povinnej osoby, teda kto má povinnosť pozemky vydať).

           Doplatila na takéto praktiky rodina mojej manželky a podľa niektorých reakcií na reštitúcie aj viacerí ľudia na celom Slovensku.

            A keď sa poškodení obrátia na našu justíciu, (včítane polície a prokuratúry) dostávajú odozvu, že skutok sa nestal, alebo inú výhovorku (najmä, že im tento problém nepatrí), alebo že je vec premlčaná. Pridávajú sa aj sudcovia a karavána komunizmu ide ďalej.

          Vážený pán ex2006.

         Ale čítajte aj našu tlač, počúvajte rozhlas a pozrite sa aj na televíziu a možno sa dozviete (aj o súčasnosti) viac.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca.

Október 2016

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Skutok sa nestal hrozí aj pri údajnom Valkovom vrahovi

Jozefa Radiča, ktorý je obvinený z vraždy, by napokon mohli súdiť len za lúpež s následkom smrti. Trest je potom nižší.

ŠPORT

Reprezentačný kapitán Škrtel mení dres. Mieri do Škótska

Slovenský futbalista by mal podpísať zmluvu s Glasgow Rangers.


Už ste čítali?