Pán Ex2006,

Autor: Pavel Pospíšil | 14.10.2016 o 13:06 | Karma článku: 3,00 | Prečítané:  658x

        Nuž pozemky neukradli mne, ale starým rodičom a potom rodičom manželky. (A ďalším starým rodičom a rodičom a ich deťom po celom Slovensku). 

         Najprv bola Pozemková reforma s rôznymi etapami, potom kolektivizácia a budovanie socialistickej dediny.

          Po r. 1948 prišla jediná správna sila, ktorá chcela zmeniť svet. Ale úplne. Za plnenie ideologických cieľov Marxa a Engelsa (a Lenina a Stalina) „pracovala“ vedúca sila spoločnosti  všetkými prostriedkami. Včítane násilia. Keď mi neveríte, skúste ísť do archívov a trochu sa poobzerať, Ale aj do knižníc, kde nájdete v historických dielach objektívne dôkazy, keď mne neveríte. Ale aj do dobovej tlače. Okrem knižnice SAV nájdete informácie aj v iných archívoch (Okresných úradov, ale najmä v štátnych archívoch, Ústredný v Bratislave a aj inde na Slovensku). A úplnými „ložiskami pokladov“ sú archívy súdov.

          Sústredené informácie nájdete v dobových zákonoch, svedectvách „neznámych hrdinov“, v knihách V. Dobiáša a iných pamätníkov. Len keď chceme diskutovať, vychádzajme z dostupných písomných dôkazov, ale nebuďme leniví, ako sú niektorí naši spoluobčania. Pramene sú voľne dostupné, pre toho kto chce.

          A viete, čo je na tom zaujímavé? Aj súčasná vláda sa pridáva k týmto praktikám, vydávaním a schvaľovaním nových zákonov, (napr. zákon o pozemkových spoločenstvách), ktorými schvaľuje staré hriechy komunistov a reštitúcie prostredníctvom Pozemkových úradov. Ide často o nesprávne určenie  „oprávnenej osoby“ (teda, kto má právo reštituovať, alebo dediť a často aj povinnej osoby, teda kto má povinnosť pozemky vydať).

           Doplatila na takéto praktiky rodina mojej manželky a podľa niektorých reakcií na reštitúcie aj viacerí ľudia na celom Slovensku.

            A keď sa poškodení obrátia na našu justíciu, (včítane polície a prokuratúry) dostávajú odozvu, že skutok sa nestal, alebo inú výhovorku (najmä, že im tento problém nepatrí), alebo že je vec premlčaná. Pridávajú sa aj sudcovia a karavána komunizmu ide ďalej.

          Vážený pán ex2006.

         Ale čítajte aj našu tlač, počúvajte rozhlas a pozrite sa aj na televíziu a možno sa dozviete (aj o súčasnosti) viac.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca.

Október 2016

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil, kresťanským aktivistom sa jeho zavedenie nepáči. Ministerstvo vnútra im sľubuje stretnutie.

DOMOV

Dobré ráno: Kto je Harabin a kto ho chce za prezidenta

Konšpirácie už nestačia, Harabina chcú za prezidenta

KOMENTÁRE

Profesionálni kresťania objavili novú diskrimináciu

Úrady si účtujú poplatok za akýsi administratívny úkon.


Už ste čítali?