Progresívne Slovensko

Autor: Pavel Pospíšil | 16.9.2016 o 20:15 | Karma článku: 4,96 | Prečítané:  801x

V tlači sa objavila informácia o založení novej strany (zatiaľ občianske združenie) Progresívne Slovensko.

Nuž zbystril som pozornosť, lebo moja pamäť a cit pre dejiny, prameniace z dlhoročných životných skúseností so všetkým čo zaváňa socializmom mi káže byť opatrným.

        Ponajprv líder je „presvedčený sociálny demokrat“ a pre 21 storočie je bežné aby štát riešil veci, v ktorých trh zlyháva. Pamätáme sa ešte na vyjadrenia pána Migaša (lídra SDĽ), ktorý hovoril o oprášení Marxa a Engelsa a ich ideológie. Pozrime sa reálne na dôsledky návratu k socialistickým myšlienkam a návratu k riešeniu chýb trhu návratom štátu (v politike SMERU – sociálnej demokracie). Pamätáme sa na myšlienky ex prezidenta Gašparoviča: ktorý sa tiež snažil, aby štát naprával nedostatky trhového hospodárstva (aj v súdnictve a ostatných „silových zložkách“ – aj na zložení ústavného súdu).

        A keď sa toto zlyhávanie snaží naprávať súčasný prezident, tak sa mu „čuduje a nechápe ho“.

A aké kroky robí súčasná „mocnosť“ SMER – sociálna demokracia, keď chce naprávať chyby trhu v ekonomike, sociálnej politike, politike ako takej, ako sa približuje k Putinovmu ponímaniu úlohy štátu? A k metódam novodobých géniov v zneužívaní vlády (a sociálnej demokracie).

         A ako nechápu nejakí priatelia, (však pán „palur“ na blogu sme), keď hovorím, že nás pán premiér ťahá spät na trajektóriu socializmu, (aj so svojím uznávaním jedine „svojich“), je mi nepríjemne. A keď vidím a cítim, že Generálna prokuratúra vidí v nesúlade s Ústavou (súčasnou), potrebu riadiť sa zásadou, že čo bolo zriadené komunistickými zákonmi (poštátnenie našej zeme a celého poľno - sektoru) ostáva v platnosti a aj „nový“ zákon o pozemkových spoločenstvách je teda v poriadku a ani netreba sa proti tomu ohlásiť na ústavnom súde, moja opatrnosť naberá na obrátkach.

          Nemám nič proti snahe zaviesť „sociálnu demokraciu“, ale sa bojím dôsledkov pre celý náš štát. A v tom vidím veľmi problémovú stránku nových snáh a zatiaľ jediného protagonistu 

pána Štefunku. Vidím znovu aj neskoršiu snahu o ideologizáciu nášho života a to by som nerád. A tak sa budem voči novým snahám chovať. A dúfam, že nebudem sám.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

Sept. 2016.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zamestnal černákovca, predal stroje, schválil odmeny. Kotlebu preverí kontrolór

Krátko pred svojím odchodom Marian Kotleba urobil zmeny, ktoré chce nový župan Ján Lunter preveriť.

PLUS

O čo naozaj ide Georgeovi Sorosovi

Mýty, fikcia a fakty. Čo sa všetko spája so známym finančníkom.

DOMOV

Silný vietor pokračuje, hlavný prúd ide viac severom

Výstrahy platia až do utorkového popoludnia.


Už ste čítali?