Progresívne Slovensko

Autor: Pavel Pospíšil | 16.9.2016 o 20:15 | Karma článku: 4,96 | Prečítané:  756x

V tlači sa objavila informácia o založení novej strany (zatiaľ občianske združenie) Progresívne Slovensko.

Nuž zbystril som pozornosť, lebo moja pamäť a cit pre dejiny, prameniace z dlhoročných životných skúseností so všetkým čo zaváňa socializmom mi káže byť opatrným.

        Ponajprv líder je „presvedčený sociálny demokrat“ a pre 21 storočie je bežné aby štát riešil veci, v ktorých trh zlyháva. Pamätáme sa ešte na vyjadrenia pána Migaša (lídra SDĽ), ktorý hovoril o oprášení Marxa a Engelsa a ich ideológie. Pozrime sa reálne na dôsledky návratu k socialistickým myšlienkam a návratu k riešeniu chýb trhu návratom štátu (v politike SMERU – sociálnej demokracie). Pamätáme sa na myšlienky ex prezidenta Gašparoviča: ktorý sa tiež snažil, aby štát naprával nedostatky trhového hospodárstva (aj v súdnictve a ostatných „silových zložkách“ – aj na zložení ústavného súdu).

        A keď sa toto zlyhávanie snaží naprávať súčasný prezident, tak sa mu „čuduje a nechápe ho“.

A aké kroky robí súčasná „mocnosť“ SMER – sociálna demokracia, keď chce naprávať chyby trhu v ekonomike, sociálnej politike, politike ako takej, ako sa približuje k Putinovmu ponímaniu úlohy štátu? A k metódam novodobých géniov v zneužívaní vlády (a sociálnej demokracie).

         A ako nechápu nejakí priatelia, (však pán „palur“ na blogu sme), keď hovorím, že nás pán premiér ťahá spät na trajektóriu socializmu, (aj so svojím uznávaním jedine „svojich“), je mi nepríjemne. A keď vidím a cítim, že Generálna prokuratúra vidí v nesúlade s Ústavou (súčasnou), potrebu riadiť sa zásadou, že čo bolo zriadené komunistickými zákonmi (poštátnenie našej zeme a celého poľno - sektoru) ostáva v platnosti a aj „nový“ zákon o pozemkových spoločenstvách je teda v poriadku a ani netreba sa proti tomu ohlásiť na ústavnom súde, moja opatrnosť naberá na obrátkach.

          Nemám nič proti snahe zaviesť „sociálnu demokraciu“, ale sa bojím dôsledkov pre celý náš štát. A v tom vidím veľmi problémovú stránku nových snáh a zatiaľ jediného protagonistu 

pána Štefunku. Vidím znovu aj neskoršiu snahu o ideologizáciu nášho života a to by som nerád. A tak sa budem voči novým snahám chovať. A dúfam, že nebudem sám.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

Sept. 2016.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan s novým imidžom opäť pobavil. Poľsko bola jasná voľba, tvrdí

Peter Sagan sa po predčasnom odchode z Tour de France vracia do pelotónu

KOMENTÁRE

Ľutujem, že som vám zabil brata

Aké ponaučenia sa dajú odniesť zo straty blízkeho?

KOŠICE KORZÁR

Vodárne predali pozemky developerovi. Ich šéf tam kúpil 24 bytov

Hreha: Byty sú moja súkromná vec.


Už ste čítali?