Je komunistická pozemková reforma v poriadku?

Autor: Pavel Pospíšil | 9.8.2016 o 20:00 | Karma článku: 4,37 | Prečítané:  1054x

V týchto dňoch som dočítal nové materiály, ktoré sa ku mne dostali nedávno. Viete, čo je na nich pozoruhodné ? 

Všetko pracovníci Akadémie a Univerzít zhodne konštatujú, že kroky, ktorými sa dosahovala pozemková reforma a aj výsledky kolektivizácie v rokoch 1948 až 1989 boli čiastočne neústavné, čiastočne nezákonné a čiastočne aj proti Dohovoru o ľudských právach. Teda proti ľudskosti. Keďže, ako hovorím, autori sú hodnoverní ľudia,   najmä historici, a pracovníci katedier, ktoré sa zaoberajú najmä históriou z viacerých univerzít vysokých škôl a oboch Akadémií vied (SAV a ČSAV), nemám dôvod im neveriť.

Za týchto okolností mi pripadá zvláštne, že aj Generálna prokuratúra prichádza s tézou o „intertemporálnej zásade“ podľa ktorej výsledky konaní podľa zákonov (komunistických zákonodarcov) sa majú rešpektovať a dodržať, aj keď neboli v súlade s napr. ich komunistickou ústavou 9. mája 1949, schválenou dokonca Gottwaldom! (Beneš ju odmietol schváliť a po jeho úmrtí ju podpísal Gottwald, už ako prezident ČSR). Dokonca, niektoré z týchto zákonov boli po r. 1989 zrušené!

    A takýchto kiksov nájdeme pri pozemkovej reforme a aj v súčasnom dianí okolo pozemkov viac. Viacerí mne dostupní súčasní historici hovoria o nezákonnostiach pri združstevňovaní, o páchaní násilia pri „dobrovoľnom“ podpisovaní prihlášok do družstva pod vedením ŠTB a pod.

      Je potom napr. zákon o pozemkových spoločenstvách z roku 2013 v súlade s našou súčasnou  ústavou? (A Listinou Ľudských práv - ústavný zákon č. 23/1991). A niektoré aktivity bývalých,  ale aj súčasných Obvodných pozemkových úradov a Katastrálnych úradov (teraz Okresných úradov) sú v poriadku? 

       Generálna prokuratúra spolu s prokuratúrou okresnou a krajskou si myslia (spolu so SMEROM, sociálnou demokraciou) , že áno.

        Ja nie! (Len chyba je, že nemám financie, aby som financoval právnikov , ktorí musia pripraviť návrh na Ústavný súd.)!

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

(August 2016).        

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zamestnal černákovca, predal stroje, schválil odmeny. Kotlebu preverí kontrolór

Krátko pred svojím odchodom Marian Kotleba urobil zmeny, ktoré chce nový župan Ján Lunter preveriť.

PLUS

O čo naozaj ide Georgeovi Sorosovi

Mýty, fikcia a fakty. Čo sa všetko spája so známym finančníkom.

DOMOV

Silný vietor pokračuje, hlavný prúd ide viac severom

Výstrahy platia až do utorkového popoludnia.


Už ste čítali?