Je komunistická pozemková reforma v poriadku?

Autor: Pavel Pospíšil | 9.8.2016 o 20:00 | Karma článku: 4,37 | Prečítané:  1023x

V týchto dňoch som dočítal nové materiály, ktoré sa ku mne dostali nedávno. Viete, čo je na nich pozoruhodné ? 

Všetko pracovníci Akadémie a Univerzít zhodne konštatujú, že kroky, ktorými sa dosahovala pozemková reforma a aj výsledky kolektivizácie v rokoch 1948 až 1989 boli čiastočne neústavné, čiastočne nezákonné a čiastočne aj proti Dohovoru o ľudských právach. Teda proti ľudskosti. Keďže, ako hovorím, autori sú hodnoverní ľudia,   najmä historici, a pracovníci katedier, ktoré sa zaoberajú najmä históriou z viacerých univerzít vysokých škôl a oboch Akadémií vied (SAV a ČSAV), nemám dôvod im neveriť.

Za týchto okolností mi pripadá zvláštne, že aj Generálna prokuratúra prichádza s tézou o „intertemporálnej zásade“ podľa ktorej výsledky konaní podľa zákonov (komunistických zákonodarcov) sa majú rešpektovať a dodržať, aj keď neboli v súlade s napr. ich komunistickou ústavou 9. mája 1949, schválenou dokonca Gottwaldom! (Beneš ju odmietol schváliť a po jeho úmrtí ju podpísal Gottwald, už ako prezident ČSR). Dokonca, niektoré z týchto zákonov boli po r. 1989 zrušené!

    A takýchto kiksov nájdeme pri pozemkovej reforme a aj v súčasnom dianí okolo pozemkov viac. Viacerí mne dostupní súčasní historici hovoria o nezákonnostiach pri združstevňovaní, o páchaní násilia pri „dobrovoľnom“ podpisovaní prihlášok do družstva pod vedením ŠTB a pod.

      Je potom napr. zákon o pozemkových spoločenstvách z roku 2013 v súlade s našou súčasnou  ústavou? (A Listinou Ľudských práv - ústavný zákon č. 23/1991). A niektoré aktivity bývalých,  ale aj súčasných Obvodných pozemkových úradov a Katastrálnych úradov (teraz Okresných úradov) sú v poriadku? 

       Generálna prokuratúra spolu s prokuratúrou okresnou a krajskou si myslia (spolu so SMEROM, sociálnou demokraciou) , že áno.

        Ja nie! (Len chyba je, že nemám financie, aby som financoval právnikov , ktorí musia pripraviť návrh na Ústavný súd.)!

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

(August 2016).        

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan s novým imidžom opäť pobavil. Poľsko bola jasná voľba, tvrdí

Peter Sagan sa po predčasnom odchode z Tour de France vracia do pelotónu

KOMENTÁRE

Ľutujem, že som vám zabil brata

Aké ponaučenia sa dajú odniesť zo straty blízkeho?

KOŠICE KORZÁR

Vodárne predali pozemky developerovi. Ich šéf tam kúpil 24 bytov

Hreha: Byty sú moja súkromná vec.


Už ste čítali?