Komunzákon

Autor: Pavel Pospíšil | 20.7.2016 o 9:00 | Karma článku: 5,12 | Prečítané:  380x

Do kedy nás budú obťažovať komunistické zákony a ich dôsledky. V jednom z minulých blogov som sa sťažoval na dôsledky komunistických zákonov, ktoré mali zničujúci účinok na mnohé stránky nášho života.

Jednou z najviac postihnutých oblastí bolo poľnohospodárstvo a obzvlášť súkromný roľník. Po r. 1948 a najmä po Bukurešťskej schôdzi kominterny, kedy v podstate na zákrok samotného Stalina došlo k celoplošnému útoku na stredných roľníkov a najmä na tzv. kulakov. Boli to väčšinou ľudia, ktorým to myslelo a potencionálne predstavovali veľké nebezpečenstvo pre kolektivizáciu na sovietsky vzor a kolchozy.

Za pomoci ustráchaných členov ÚV Strany na čele s Gottwaldom a v poľnohospodárstve ministrom Ďurišom (a Falťanom), sa rozvinul pohon najprv na kulakov, potom na stredných roľníkov a nakoniec na celú roľnícku pospolitosť. Najmä zakladanie JRD, ktoré boli oficiálne dobrovoľné združenia poľnohospodárov, bolo rozhodujúce v prestavbe dediny na socialistickú vidiecku pospolitosť.

Keďže to nešlo ľahko, prišli na podporu zákony. Jedným z nich bol zákon č. 81/1949, ktorý znamenal koniec Urbariátov. Tieto boli od dôb Márie Terézie akýmsi zárodkom svojpomocného poľnohospodárstva na našom vidieku. Podľa tohto zákona urbariáty zanikli, aj táto pôda bola poštátnená a spolu so všetkou pôdou aj drobných roľníkov sa mali vytvoriť JRD. A aj sa vytvorili. Značnou mierou násilne a pod terorom (aj fyzickým) rôznych straníckych funkcionárov a ŠTB-ákov. Koľko roľníkov bolo obvinených, deportovaných, koľko detí bolo vylúčených zo škôl alebo nepripustených na vysoké školy, koľko slovenských a českých rodín bolo zničených.

A tak človek sa nestačí čudovať, že pod vedením SMERU – sociálnej demokracie vznikajú nové zákony, napr. ten o pozemkových spoločenstvách, ktorý má zo zákona stanovenú tzv. intertemporalitu, to znamená, že výsledky týchto zákonov a súdov a politických zásahov majú mať platnosť aj v právnom demokratickom štáte s Ústavou, ktorá má zakotvené v sebe ľudské práva a ďalšie demokratické princípy.

        Myslím si, že aj o tom sú tie protesty pred BONAPARTE, a aj inde na Slovensku a že sa podarí ukázať, že spôsob vlády na spôsob našej novodobej rodnej strany nie sú pre nás tým pravým orechovým. Hádam demokratické povedomie v národe ešte celkom nazahynulo.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

Júl 2016

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nemýľte sa, toto nie je vaše Slovensko, zaznelo Kotlebovi pod oknom

Na to, aby zlo víťazilo, stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič, pripomenul prezident Andrej Kiska.

EKONOMIKA

Evku vybral Lajčák priamo, pred mesiacmi hovoril niečo iné

Minister sa bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.

TECH

Odhalili tajomstvo starovekej antikoncepcie. Skutočne fungovala

Rastlinné zložky zabránia počatiu.


Už ste čítali?