Blog o kraddoch

Autor: Pavel Pospíšil | 12.7.2016 o 10:00 | Karma článku: 5,17 | Prečítané:  505x

Slovensko, krajina lacných učiteľov (a okradnutých dôchodcov)! Našiel som veľký oznam, Slovensko krajina lacných dôchodcov. Chcelo sa mi dodať a okradnutých dôchodcov.

Áno Slovensko krajina lacných učiteľov a okradnutých dôchodcov.

Spomenul som si, že sa cítim poškodený a veľa iných pracujúcich dôchodcov a platiacich do dôchodkovej sporiteľne podľa zákona 446/2000 Zb. Je zaujímavé, že to vidia aj poslanci (za zmenu zákona o Sociálnej poisťovni) a hlasovalo 64 poslancov, ale vládna väčšina toto konanie neschválila. To znamená, že dôchodcovia, ktorí sa cítia poškodení (pretože boli diskriminovaní), sa môžu sťažovať na „lampáreň“ ?  Túto skutočnosť (diskrimináciu) zdôraznila skupina opozičných poslancov vo svojom návrhu, ale vládna väčšina sa necíti povinná vyhovieť tomuto návrhu, tak to ostáva v platnosti a dlh vlády voči (poškodeným) dôchodcom narastá.

Zrejme si vládna väčšina povedala: máme väčšinu, zvyknite si!

Je pri tom zaujímavé, že zdržali sa hlasovania aj donedávna opoziční poslanci, ktorí ešte pred nedávnom obviňovali väčšinu, že nerešpektuje oprávnené požiadavky občanov (učiteľov, sestričky), ale keď sú vo vláde, mlčia, alebo hlasujú s tým istým SMEROM, pod vedením toho istého predsedu strany a vlády!

Už je to tak ako za komunizmu. Aj tam boli vo „vláde ľudu“ nejaké „strany“, ale všetci hlasovali za (aj) zlé zákony.

Ešte naše šťastie, že máme opozíciu, ktorá sa nedá presvedčiť, že ani jednotlivci, ani vláda (aj keď) má väčšinu, si nemá dovoliť okrádať nikoho, ani vlastných občanov (poddaných?, nevoľníkov?).

A preto, povezme to vláde všetci, čo s okrádaním nesúhlasíme!

 Pavel Pospíšil, dôchodca

Júl 2016.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?