Čo s tým marxizmom?

Autor: Pavel Pospíšil | 2.7.2016 o 15:19 | Karma článku: 8,21 | Prečítané:  858x

Čo s tým marxizmom?   Jeden z minulých blogov som nazval „Čo s tým marxizmom“. Asi by ani nebolo treba vrátiť sa k blogu, ale najnovší vývoj spoločnosti prináša ďalšie upozornenia, aby sme si dávali pozor. A že ide ešte viac do tuh

Čo s tým marxizmom?

 

        Jeden z minulých blogov som nazval „Čo s tým marxizmom“. Asi by ani nebolo treba vrátiť sa k blogu, ale najnovší vývoj spoločnosti prináša ďalšie upozornenia, aby sme si dávali pozor. A že ide ešte viac do tuhého, nemusím Vás asi presviedčať.

      Keď som sa pozeral na úvodný oslavný koncert v národnom divadle, miestami ma aj mrazilo. Príjemne, ale aj od obáv. Vždy, keď sa niečoho ujmú komunisti (nezáleží, či bývalí, prezlečení, alebo len tajomní), moje skúsenosti ma dávajú do pozoru, a k ostražitosti. Myslím si, že prototypom takéhoto „vodcu“ je náš súčasný pán premier. Obavy mám najmä z toho, ako umne schováva svoje skutočné záujmy a myslenie. Koľko razy nás už komunisti „okabátili“, svojou láskou k vlasti, k chudobným, ku kresťanom, a najmä k majetkom a peniazom?

       A keď som počul chváliť sa, ako sme na predsedníctvo dobre pripravení, a vychválenie najmä pána ministra zahraničia, ktorý sa aj uspokojene usmial, pána bývalého prezidenta Gašparoviča, ako si spokojne sedel a užíval si to, bolo mi miestami zle.

        Zas sa pohrobkom jedného systému darí zakrývať svoje tajné skutočné ciele a možno, že sa im to podarí. Hoci šéf súčasnej Európy ma aj svoje osobné skúsenosti s predchodcami aj s Mečiarom, s ktorým bolo najťažšie stretnutie, aj s úľavou s ktorou sa stretol neskôr a teraz znovu je na vážkach. Nuž na vážkach by sme mali byť aj my domáci „prostý ľud“, ako sa pánu premiérovi darí zakrývať drobné domáce prešľapy jeho, aj jeho vlády. Ako sa im (ne)darí v honbe za majetkami a peniazmi, ako sa darí, aj keď s problémami, tieto dávať pod obrus hoci aj predsedníctva.

        Len dúfajme, že skúsenosti v Únii, ale najmä domáce nám nedajú zaspať (ani cez leto) a povieme si, o čo tu vlastne ide. Nezabúdajme na myšlienky pána premiéra v nedávnej minulosti a jeho praktické kroky za druhej vlády a nedajme sa.

         Aj keď nám budú nadávať a kriminalizovať tých ktorí majú pripomienky a pripomínajú nedávnu, ale aj dávnejšiu minulosť. (Aj celkom dávnu).

          Nezabúdajme a pripomínajme si výčiny straníkov a eštébákov za 40 rokov vlády ľudu. Výčiny komunistov, nasilu zabezpečujúcich socialistické poľnohospodárstvo, a a ich ideológiu tisíce pokorených zničených ľudí, vo väzniciach a na aktivity všetkých nasilu zabezpečujúcich marxizmus, socializmus a komunizmus. Kto sa za to všetko ospravedlnil?

Pavel Pospíšil, dôchodca

Júl 2016

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.


Už ste čítali?