NOVÉ SMERY v poľnohospodárstve

Autor: Pavel Pospíšil | 8.6.2016 o 13:00 | Karma článku: 4,04 | Prečítané:  351x

Vyzerá to tak, že boj o charakter „pozemkovej reformy“ v očiach stúpencov reálneho socializmu vstupuje do novej (poslednej?) fázy.

Vyplýva to z názoru právnikov pozemkových úradoch a ich úradníkov, tiež katastrov, (teda v súčasnosti okresných úradov) niektorých našich administratívnych centier.

      Veď čo si myslieť o skutočnosti, že do boja o pozemky pod záhradkárskymi osadami neváhali vytiahnuť  Rozhodnutie okresného národného výboru, finančného odboru (v Žiline) z roku 1966, v ktorom je „čierne na bielom“, že určité pozemky obhospodarované JRD v Budatíne, cit.: boli prijaté rozhodnutím finančného odboru ONV Žilina č. Fin. 72/1-Rp./293/Šk zo dňa 16.9.1966 do vlastníctva čsl. štátu na základe ponuky daru JRD Budatín. Toto družstvo bolo dňom 16.9.1966 zrušené na základe členskej schôdze. Na dokreslenie, JRD v podstate skrachovalo, tak predstavenstvo družstva sa rozhodlo zvolať plenárnu schôdzu, ktorá družstvo zrušila a následne predstavenstvo neexistujúceho JRD sa rozhodlo darovať pozemky do vlastníctva čsl. štátu.

      Čudujete sa, že je to nezmysel? No, keď tento „nezmysel“ zastáva aj Generálna prokuratúra SR, tak asi to bude platiť. (To je asi pravý význam tvrdenia GP o „intertemporálnom charaktere významu starých konaní). A potvrdzuje to aj nový zákon o pozemkových spoločenstvách č. 97/2013, tak teda čo sa čudujeme. Veď súkromné vlastníctvo „výrobných prostriedkov“ bolo zrušené už v Manifeste komunistickej strany, tak teda čo špekulujeme?

      Že sa tým spochybňuje zákon o reštitúciách č. 229/2001 a ďalšie zákony a nález ústavného súdu z roku 2006 a iné zákony po novembrového obdobia? Čo na tom! Veď už aj pán predseda vlády a (svojho času) dočasný prezident povedali niečo o chorých prvkoch (len neviem, či to myslel na Ústavný súd SR, alebo aj na GP Slovenskej republiky, ktorá stála v r. 2005 za týmto návrhom, ktorý potom Ústavný súd po dôkladnej analýze problému schválil v roku 2006.   

     Veď koľko zákonov a konaní bolo v minulosti neústavných, už podľa novej májovej ústavy z roku 1949 a platili. A okrem iného (najprv len kulakov), neskôr aj stredných roľníkov, prípadne protestujúcich maloroľníkov (a ich ženy) posielali do väzenia, prípadne vysťahovali do severných Čiech a uranových baní, iných druhov väzenia, útvarov PTP (čiernych barónov). A to všetko pre výstavbu nového socialistického poľnohospodárstva. Veď (ne)dobrovoľná, vlastne násilná kolektivizácia boli neústavno ústavné), kolektivizácia bola v záujme novej socialistickej, resp, komunistickej spoločnosti, tak všetky kroky, ktoré viedli k úspešnému vybudovaniu socializmu a komunizmu boli v poriadku (aj keď boli neústavné).   

    Vyzerá to tak, že po komunistickej diktatúre prijal štafetu najprv parný valec zo Zlatej Idky, potom valec zo Súmračnej a ide to ďalej. Pod návrhom nového zákona o pozemkových spoločenstvách sú podpísaní predseda vláda (JUDr Fico a profesor Ing. Jahnátek, minister pôdohodpodárstva v tom čase), členovia a vrcholoví predstavitelia Smeru. Asi je to všetko v záujme víťazných strán, ich príslušníkov a teda (staro) novej víťaznej triedy.

(pokračovanie na Budúce).

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.


Už ste čítali?