Zahmlievanie a mlčanie je klamstvo! (Aj pri pozemkoch)

Autor: Pavel Pospíšil | 6.5.2016 o 15:00 | Karma článku: 3,56 | Prečítané:  428x

A v pozemkovej politike súčasných politikov (a vládnych úradníkov) to platí vo zvýšenej miere.     Nuž, ale čo už, mám sa s tým zmieriť?

Ešte stále sa odmietam zmieriť sa a presvedčiť úradníkov (ale aj justíciu – celú, dokonca aj políciu), že by to nemali robiť. Len som zvedavý, či sa mi podarí presvedčiť našu justíciu, že tento citát platí aj o nich.

     V minulých dňoch som sa zúčastnil na konferencii o Černobylskej havárii o politike nielen Komunistickej strany Sovietskeho zväzu, ale aj našej strany a vlády, kde odznel citát uvedený vyššie.

     Súčasné konanie bývalých Pozemkových úradov okolo pozemkov, ale aj Katastrálnych úradov (teda aj Správy katastra), ktoré boli ukradnuté, (na základe totalitných) zákonov a dané do užívania JRD, Št. majetkov, bolo a je z pohľadu právneho štátu nezákonné a teda malo by byť ako také riešené a dané na poriadok. Najmä, ak tieto zákony boli hneď na začiatku nového obdobia (po roku 1989) zrušené, pretože nové Národné zhromaždenie cit.: chcelo zmierniť následky niektorých majetkových krívd, ku ktorým došlo voči vlastníkom poľnohospodárskeho a lesného majetku v období rokov 1948 až 1989.

      A po novom zákone, o pozemkových spoločenstvách ž. č. 97/2013 to bude s „presviedčaním“ asi ťažšie?

       Tento zákon v § 10 ale aj v celom svojom texte zavádza metodiku, ktorá sa osvedčila za totality a dávajú právomoci najmä pozemkovým úradom a správam katastra, aby manipulovali a „premiestňovali“ pôdu (lesnú aj ornú) znovu do vlastníctva štátu a odpredávali, bez súhlasu pôvodných a reštituovaných majiteľov.

       Pri tom sa vracajú do totality, interpretujú súčasné zákony na základe totalitných zákonov , dokonca aj súčasnú ústavu a zatiaľ sa im darí. Prokuratúru sa mi nepodarilo presvedčiť, že ide o nezákonné konanie, súdy sa zatiaľ nedali presvedčiť, že tu ide (po vzore totalitného systému) o nové okrádanie majiteľov pozemkov (podielov) a o nezákonnosti.

        Na Generálnu prokuratúru som dal podnet, aby začali konanie o nesúlade z. 97/2013 Z.z. s ústavou a GP problém rieši už viac ako 6 mesiacov, zatiaľ stále bez konkrétneho výsledku. Nepomohla ani ponuka mojej „pomoci“ pri hľadaní nesúladu s ústavou. Na jednej strane chápem, že ide o zložitý „prípad“ nájsť argumenty, že ide skutočne o nesúlad, ale možno, keby Prokuratúra zvážila moje poznatky vypočutím, čas by sa skrátil. Lebo parný valec (tento raz nie zo Zlatej Idky, ale zdá sa zo Súmračnej) valcuje všetko.

        Obávam sa, že „psí hlas“ do neba ešte stále neide a ten valec, aj keď nemá takú silu ako mal pred voľbami, to prevalcuje všetko.

         

Pavel Pospíšil        

 Máj 2016   

       

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

SVET

Rozhoduje sa o budúcnosti sveta, čo plánujú lídri (Globsec naživo)

Lídri, vojaci a odborníci sa rozprávajú o hrozbách.

SVET

Američania obkľučujú Severnú Kóreu. Tentoraz nejde o bluf

Pri Kórejskom polostrove sú lietadlové lode.


Už ste čítali?