Fico kontra Matovič

Autor: Pavel Pospíšil | 8.2.2016 o 9:00 | Karma článku: 12,26 | Prečítané:  1557x

Zdá sa, že predvolebný boj vstupuje do najdôležitejšej fázy. Zrejme budú nasledovať ďalšie „kauzy“, ale väčšinou bez odpovede.

Ako v prípade zbitej študentky a predčasnej reakcie predsedu vlády a ministra vnútra, nikto nepovedal odkiaľ mali informácie. Predtým, zákaz vyšetrovať kauzu Remiáš. Ako môže zastupujúci prezident zakázať niečo, čo vyslovene predpokladá Dohovor a Ústava. A teraz, odkiaľ dostal premiér doklady, ktoré môžu dostať len polícia, prípadne prokuratúra. Dúfajme, že sa to dozvieme do volieb. A prečo nepodal alebo nepodá trestné oznámenie. A vôbec, vyšetruje túto kauzu niekto?

A viete, čo je na tom zaujímavé? Metodika. A politická príbuznosť účinkujúcich.

         Keď chcel pán Mečiar znemožniť prezidenta Kováča, neváhal ako zastupujúci prezident porušiť ústavu, dohovor o ľudských právach. A nič sa nestalo.

         Keď chcel pán Gašparovič znemožniť svojho súpera na post prezidenta, neváhal použiť maďarskú kartu, aby znemožnil pani Radičovú a bol úspešný.

          Keď chcel p. Fico znemožniť svojho súpera pred prezidentskými voľbami svojho protikandidáta (p. Kiska) obviní ho v kampani z etických až morálnych prehreškov. Pohorel.

         Keď chce znemožniť až eliminovať časť protivníkov tesne pred voľbami neváha ich častovať nadávkami (zlepenec a pod.), sľubovať hory doly, len aby si zaistil víťazstvo. A pri Matovičovi použije tesne pred voľbami dôkazy, ktoré sú minimálne sporné, ktoré nepoužil, vtedy keď ich získal, nevysvetľuje, ako ich získal, hlavné že naivných priaznivcov a voličov presvedčí o svojej „žiarivej“ minulosti a prítomnosti, (napriek všetkým kauzám a podozreniam). U časti občanov sa mu to určite podarí, lebo na Slovensku je to tak.  A budú za neho hlasovať. Budú ozaj tak hlasovať, ako si praje?   A všetci, aj mlčiaca väčšina? Dúfam, že tieto kauzy presvedčia pochybujúcich o opaku. Dúfajme, že všetky tieto „žarty“ nájdu aspoň u časti voličov odozvu a budú hlasovať tak, ako si nepraje.

         Čo bude ďalej? Budeme ďalej hlasovať ako stádo, alebo ako hrdí občania slobodného a demokratického štátu, ktorí si zrátajú, že dve a dve sú 4 a nie 5, ako nás vehementne presviedčajú rôzni politológovia, spisovatelia a podobná „šľachta“ národa.

 

Február 2016

Pavel Pospíšil, dôchodca.

občan SR

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?