Komunizmus sa vracia?

Autor: Pavel Pospíšil | 16.1.2016 o 18:00 | Karma článku: 11,72 | Prečítané:  1958x

Manželka ma upozornila, že v Rusku sa objavujú často myšlienky o návrate k ideovým základom, ktorými sa riadila KSSZ za dobrých(?) čias komunizmu(správa z rádia).

Teda vláda jednej strany, ideový náboj manifestu KS, so všetkým čo stým súvisí a tak ďalej. Niektoré stránky tejto diktatúry už súčasná ruská vláda na čele s prezidentom plní, (teror proti opozícii a pod)., ale zrejme to nestačí a treba ísť ďalej.

        Obávam sa, či rovnaké myšlienky neblúdia aj hlavami mnohých našich politikov. U našich Komunistov je to jasné, (viď prejav súdruha Hrdličku pri prezentácii svojho volebného programu).

         Zmätený som z niektorých prejavov našich vládnych činiteľov a ich reakcií na prejavy nespokojnosti našich občanov. Učitelia, zdravotné sestry. Obavy mám z ich nálepkovania a charakterizovania ich počínania. Teda: nespokojenci zaťahujú politiku do svojich nárokov pred voľbami, dokonca idú na volebnú listinu, „pošahancov“, opozičné strany sa za nich schovávajú a vezú sa na ich požiadavkách voči vláde. To ani nie je divu. Predseda vlády to vytmavil pánu Bugárovi na rovinu, (Rádio Slovensko, sobota 16.1.16), keď povedal reagoval na námietky voči názorom a oponentúre jeho názorov a vyjadrení. Už mi prichádza na rozum situácia, ako za dobrého reálneho socializmu, každý, kto protestoval, bol prehlásený za kontra revolucionára, triedneho nepriateľa, kulaka  (najmä na dedine) a malo to následky. To chceme, aby sa toto vrátilo? Nepochybujem, že je u nás veľa takých občanov, ktorým sa to páčilo a boli by za to, aby sa to vrátilo. Prejavuje sa to aj v krokoch štátnych agentúr, keď obchádzajú Nález ÚS, vyťahujú totalitné zákony (ktoré boli zrušené) a vládne nariadenia, ktorými stará vláda manipulovala s jednoduchými našimi ľuďmi, ktorých vyhnala z pôdy a presviedčala niektorých (najmä vedenie družstiev) z nich aby hlasovali za odovzdanie svojej pôdy do rúk štátu, ktorú následne štát zveril do užívania štátnym majetkom (lebo v družstve to nešlo). A aj nezávislé súdy a prokuratúra s tým súhlasia a dokonca aj polícia pri „vyšetrovaní“. Cudzie pozemky záhradkárom zadarmo a takýchto prípadov by sme našli asi viac (pozri na kauzy v zdravotníctve, vo výstavbe,  keď vláda rozdáva cudzí majetok niektorým „našincom“ (sem patria aj bezplatné vlaky, 1 E dôchodcom, bezplatné lyžiarske kurzy a pod., však to tí ostatní zaplatia a doplatia).  To takéto počínanie pred voľbami nie je kortešovanie za cudzie?

         Nemôže to byť všetko pokus o návrat k vláde „jednej strany“ a útek od právneho štátu?

          Myslím, že prichádza čas, aby sme sa pokúsili to zvrátiť. Možno je najvyšší čas.

 

Pavel Pospíšíl, dôchodca, (ktorý si to už raz skúsil).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?