Sociálne cítenie a FICO (SMER)

Autor: Pavel Pospíšil | 16.11.2015 o 10:00 | Karma článku: 11,96 | Prečítané:  555x

EU sa dovoláva sociálneho cítenia, keď apeluje na nášho predsedu vlády, aby zmenil názor vo vzťahu k utečencom pred vojnou.

Myslím si, že je (EU) na omyle, ak predpokladá, že tento argument  zapôsobí. Veď má oporu v 38 % opýtaných v svojom postoji k svojej politike (aj vnútornej). A takto „sociálne“ sa chová pán Fico aj k mnohým svojim občanom, keď im kradne dôchodky (financie odkladané na dôchodky) a klame svoj národ  sociálnymi balíčkami. Svojím „bojom proti Islamskému štátu“ zatieňuje aj vnútornú politiku, pritom tých, ktorí sú proti tejto „sociálnej politike“ nazve nepriateľmi a hadmi a neprajníkmi a myslí si, že je všetko v poriadku.  Vytiahne proti svojim „nepriateľom“ nejaké „kauzy“ a všetko je (pre neho) v poriadku. A pánu Ficovi to funguje (lenže na škodu nás všetkých) aj tým 38 % z nás, ktorí ho podporujeme. Dokonca jeho akcie stúpajú a takto nás vzďaľuje od EU a nie len od toho. Zdá sa, že si pán Fico vytvára predpoklady, aby mohol vládnuť ako monarcha ( ako Bieloruský monarcha, ako súčasný „ruský cár“ a v konečnom dôsledku ako Islamský štát). Ešte naše šťastie, že neutína ruky a hlavy a svojich nepriateľov neposiela do väzenia, (zdá sa že zatiaľ). No, ale čo nie je, môže byť.

       A mladí utekajú, najmä tí, čo po v školách v zahraničí uspeli (ale aj iní) a potom im núka bakšiše (pripadá mi to ako sociálne balíčky), aby sa vrátili.    

        Čo nám ešte treba, aby sme sa zobudili. (Zdá sa mi, že sme „nezobuditeľní“).

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?