Dôchodky a poisťovne, (alebo, ako ma pán premiér prefackal)

Autor: Pavel Pospíšil | 12.11.2015 o 7:27 | Karma článku: 13,41 | Prečítané:  1381x

V poslednom období som ostražitý, keď premiér hovorí o dôchodkoch mzdách, nadáva na správcovské poisťovne a láka sporiteľov do štátnej dôchodkovej poisťovne.

Je to preto, že mám čerstvé skúsenosti, ako zachádza štát (Sociálna poisťovňa, ministerstvo soc. vecí a vláda a premiér) s príspevkami na dôchodkové sporenie uložené do dôchodkovej sporiteľne. A najmä núti živnostníkov (samostatne zárobkovo činné osoby - SZČO), aby sa zamestnali u niekoho kto by platil za neho poistné a ostatné príjmy pre štát.

      Je to preto, aby si mohol neskôr urobiť fackovacieho panáka, ako si urobil zo všetkých SZČO, ktoré popri dôchodku si zarábali (v rokoch 2000 až 2003), na povolenie od štátu, zo zákona platili dane a všetky povinné príspevky štátu, a keď sa ohlásili, že chcú aby štát (sociálna poisťovňa, ministerstvo soc. vecí a rodiny, štát teda aj premiér) prepočítali dôchodok, keď ukončili svoju činnosť. Tak to teda nie, povedali: SP, ministerstvo a aj premiér.

      Najprv argumentovali retroaktívnym zákonom, potom diskriminačným, odkázali na súdy a tým chceli aby to skončilo.  Zrejme vedeli čo chcú.

      Krajský súd najprv schválil rozhodnutie poisťovne, odvolanie poslal na Najvyšší súd ten vydal rozhodnutie, na sťažnosť poslal ďalšie rozhodnutie a padla klec.  Vôbec im nevadí, že som pracoval do 70 rokov, platil som všetky dane a dávky, nie malé, (vtedy bola ešte progresívna daň), a keď som sa pýtal na súde, čo som urobil, aký prečin, že ma pani sudkyňa odsúdila na stratu takých financií, ktoré som v dobrej viere (a na základe zákona) vložil do sociálnej poisťovne, zmôhla sa len na (však ste popri zárobku bral aj dôchodok )– aj keď som argumentoval, že som tie peniaze potreboval pre rodinu a mal som na prácu z ústavy právo, len vytiahla obočie, že o čom to hovorím). A tak sa pridali aj súdy k pánu premiérovi vo fackovaní dôchodcu (-ov, lebo isto nás je viac). Hlavné, že aj nám pridá bakšiš na mesiac.

      A tak, so stranou na čele a súdmi a dobrodincami (štátnymi úradníkmi) som stratil viac ako 200 000 Sk, ktoré som vložil do sociálnej poisťovne a žijem teraz z 400 E mesačne a pán premiér mi pridá možno 1, možno 2, možno 3 eurá a bude nám všetkým dobre. A budujeme právny štát (na čele so stranou, vládou, súdmi (nezávislými) a všetkými dobrodincami Smeru.

 

Pavel Pospíšil (dôchodca - , a občan SR)

 odsúdený na stratu časti dôchodku, ešte dobre, že nie občianskych práv). Ono vlastne časť občianskych práv som stratil, len to nazvem – prefackanie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?