Máte záujem o pozemky z pozemkových spoločenstiev?

Autor: Pavel Pospíšil | 7.11.2015 o 20:00 | Karma článku: 6,01 | Prečítané:  723x

Obráťte sa na niektorý Okresný úrad (Odporúčam Žilinu, ale podľa informácií aj z iných oblastí Slovenska, môžete byť úspešní aj inde), bývalý ObPÚ, a skúšajte.

Niekde sú pripravené celé hektáre k dispozícii záujemcom, takže môžete mať úspech. Len musíte na tom popracovať a  presvedčíte Pozemkový fond, veď zákon č. 97/2013 to povoľuje, že pozemky dostanete zadarmo alebo skoro zadarmo (ako niektorí záhradkári v Žiline), alebo za ne zaplatíte len časť ich ceny a všetko bude v poriadku. Veď aj prokuratúra s tým súhlasí (od okresnej, cez krajskú až po generálnu). Že existuje nejaký nález ústavného súdu, ktorý zrušil prevod podielov „neznámych„ vlastníkov na obce alebo na štát ako neústavný? Nič to. Kde je vôľa, nič nie je nemožné. Len musíte vytrvať a snažiť sa. Niekde Vám pomôžu aj súdy a najmä správy katastrov. Nemusí Vás trápiť, že niekto na to doplatí stratou dedičstva, veď v minulosti to bolo ešte horšie. Takže sa Vám (aj nám) polepšilo. Budete prekvapení nad tvorivosťou aj právnikov, aj ostatných zainteresovaných, ako ľahko sa dajú reinterpretovať zákony, aj tie najvyššie.

     A je zaujímavé, že niekedy v tom hrajú dôležitú úlohu bývalí predsedovia JRD alebo ich priatelia, na pomoc im idú aj ministerskí úradníci a iné celebrity. Dokonca sme spozorovali aktivity aj zo strany polície, ktorá zaujímavou neznalosťou zákonov pridala kvapku do ohňa a stiahla sa.

      Nuž vydržte a skúšajte. Možno prídete aj na nové metódy a nájdete aj ďalších „spolukonateľov“ a najmä príjemné pozemky.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca (a spolupostihnutý

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.


Už ste čítali?