Sekularizmus

Autor: Pavel Pospíšil | 24.10.2015 o 11:00 | (upravené 25.10.2015 o 17:25) Karma článku: 4,59 | Prečítané:  621x

Tak sme sekulárny štát alebo nie. Pokiaľ viem naša ústava zaručuje, že štátne zriadenie sa neviaže na žiadnu ideológiu ani náboženstvo.  Zaručuje náboženskú slobodu.

Myslel som si, že pominuli časy, kedy ma ako asi 12 ročného chlapca začal hrešiť jeden funkcionár alebo  kultúrny pracovník, prečo nosím krížik a čo tým chcem  povedať? Tak si pripadám, znovu ako na pranieri, keď sa mi čudujú, že som sa zúčastnil pochodu za rodinu spolu so zhromaždením na námestí SNP.  Ja som nevidel na myšlienkach, ktoré propagovali účastníci (radosť zo života, z rodiny, z detí) nič zlého., Škoda, že ste aj Vy tam neboli a stvorenými očami a srdcom.

    A dáva sa to do spojenia s vatikánskou zmluvou a tým sa uvádza, že sme pripútaní k hlavnému náboženstvu. Vyčíta sa, že Dzurindova vláda sa zviazala umožniť prácu  katolíckej cirkvi prácu na „mravnom formovaní obyvateľstva“. 

   Nuž dovoľujem si opýtať sa: čo je na tom zlé,  keď niekto chce formovať  národ na  určitých mravných zásadách po 40 rokoch formovania národa na princípoch manifestu  komunistickej strany,  triedneho boja a proletárskeho internacionalizmu. (Však pani Zuska K..)

A znovu sa chcem opýtať: vieme, aký je rozdiel medzi manifestom komunistickej strany   a desatorom, mimochodom základným „zákonom“ nielen   katolíckej cirkvi, ale aj židovstva a všetkých kresťanských náboženstiev? Obe tieto „normy“ majú 10 bodov. Manifestu ale chýba: nepokradneš, namiesto lásky má triedny boj, namiesto nedotknuteľnosti  súkromného majetku  propaguje a realizuje poštátnenie všetkého (dokonca aj pôdy malých roľníkov a kovo roľníkov, ktorí v pote tváre dorábali obživu pre svoje rodiny) a tak by som mohol pokračovať..

 Prosím, prečítajte si  kázeň arcibiskupa Cyrila Vasiľa z púte v Šaštíne. Máte niečo proti myšlienkam ktoré vyslovil? Dúfam že nie. Mnohí moji priatelia aj ľahostajní zdvihli obočie a zamysleli sa. A j on bol na pochode (spolu so zástupcami iných  náboženských denominácií).

Pavel Pospíšil, dôchodca, pozorovateľ

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nemýľte sa, toto nie je vaše Slovensko, zaznelo Kotlebovi pod oknom

Na to, aby zlo víťazilo, stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič, pripomenul prezident Andrej Kiska.

EKONOMIKA

Evku vybral Lajčák priamo, pred mesiacmi hovoril niečo iné

Minister sa bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.

DOMOV

Prieskum: Most-Híd je na hranici zvoliteľnosti, predbehlo ho aj KDH

Vo voľbách by opäť zvíťazil Smer.


Už ste čítali?