Prichádzajú (len) ďalšie nekorektnosti?

Autor: Pavel Pospíšil | 25.8.2015 o 23:00 | Karma článku: 4,71 | Prečítané:  628x

S blížiacim sa výrocím únosu prezidentovho syna sa v novinách objavila upútavka na budúci pokus o obrátenie verejnosti na túto pomaly už historickú aféru.

Zároven mi padol do oka obrázok, na ktorom jeden z protestujúcich vtedajších poslancov drží v ruke plagát s názvom “stop politickému banditizmu“. Je to zaujímavé, že hoci to bolo takto verejne proklamované a dovolujem si, povedat v súlade s vtedajšou väcšinou národa (však Meciar padol, nie?), žiaden justicný orgán sa nenašiel a asi ani nenájde, ktorý by povedal, áno v súlade s našimi (a medzinárodnými normami ideme) budem konat.  (Pretože pán zastupujúci prezident rozkázal: zakazujem konanie o tejto nehanebnosti!)
      Myslím si a obávam sa, že novými súdnymi kódexami sa vytvárajú podmienky na novú formu (použijem jemnejšiu formuláciu) politickej a hospodárskej nekorektnosti. Nebudú  znamenat tieto nové normy pri existencii  „volného hodnotenia zákonov“, že už pri príprave súdneho konania, ale aj priamo v nom, si konajúci nedokážu všimnút argumenty jednej strany, že ide o zneužitie systému na okradnutie obcanov, na zbavenia majetku alebo presun majetku na tretie osoby (možno) blízke jednej politickej sile?
       Pri existencii ludí v justícii druhu (starých, alebo školených) ešte v dobách minulých, pravdepodobne takémuto pokušeniu málo kto z nich odolá. A použije na to vela existujúcich možností, ktoré mu láskavo dajú existujúce zákony alebo ich „volný“ výklad.
      Z nedávnej minulosti,  ale aj v súcasnosti pri:  dedicských konaniach , reštitúciách, máme dost príkladov, že  naše súdy sa chovajú, ako keby žili v dobách reálneho socializmu a nechajú štátne orgány, ale aj jednotlivcov šafárit podla vlastnej vôle. Aj na tieto skutocnosti som myslel, ked som hovoril (v jednom z predošlých blogov), že štát patrí kdekomu, len nie obcanom.

 

Pavel Pospíšil,  dôchodca 

Bratislava, august 2015

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.


Už ste čítali?