Prichádzajú (len) ďalšie nekorektnosti?

Autor: Pavel Pospíšil | 25.8.2015 o 23:00 | Karma článku: 4,71 | Prečítané:  624x

S blížiacim sa výrocím únosu prezidentovho syna sa v novinách objavila upútavka na budúci pokus o obrátenie verejnosti na túto pomaly už historickú aféru.

Zároven mi padol do oka obrázok, na ktorom jeden z protestujúcich vtedajších poslancov drží v ruke plagát s názvom “stop politickému banditizmu“. Je to zaujímavé, že hoci to bolo takto verejne proklamované a dovolujem si, povedat v súlade s vtedajšou väcšinou národa (však Meciar padol, nie?), žiaden justicný orgán sa nenašiel a asi ani nenájde, ktorý by povedal, áno v súlade s našimi (a medzinárodnými normami ideme) budem konat.  (Pretože pán zastupujúci prezident rozkázal: zakazujem konanie o tejto nehanebnosti!)
      Myslím si a obávam sa, že novými súdnymi kódexami sa vytvárajú podmienky na novú formu (použijem jemnejšiu formuláciu) politickej a hospodárskej nekorektnosti. Nebudú  znamenat tieto nové normy pri existencii  „volného hodnotenia zákonov“, že už pri príprave súdneho konania, ale aj priamo v nom, si konajúci nedokážu všimnút argumenty jednej strany, že ide o zneužitie systému na okradnutie obcanov, na zbavenia majetku alebo presun majetku na tretie osoby (možno) blízke jednej politickej sile?
       Pri existencii ludí v justícii druhu (starých, alebo školených) ešte v dobách minulých, pravdepodobne takémuto pokušeniu málo kto z nich odolá. A použije na to vela existujúcich možností, ktoré mu láskavo dajú existujúce zákony alebo ich „volný“ výklad.
      Z nedávnej minulosti,  ale aj v súcasnosti pri:  dedicských konaniach , reštitúciách, máme dost príkladov, že  naše súdy sa chovajú, ako keby žili v dobách reálneho socializmu a nechajú štátne orgány, ale aj jednotlivcov šafárit podla vlastnej vôle. Aj na tieto skutocnosti som myslel, ked som hovoril (v jednom z predošlých blogov), že štát patrí kdekomu, len nie obcanom.

 

Pavel Pospíšil,  dôchodca 

Bratislava, august 2015

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nemýľte sa, toto nie je vaše Slovensko, zaznelo Kotlebovi pod oknom

Na to, aby zlo víťazilo, stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič, pripomenul prezident Andrej Kiska.

EKONOMIKA

Evku vybral Lajčák priamo, pred mesiacmi hovoril niečo iné

Minister sa bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.

DOMOV

Prieskum: Most-Híd je na hranici zvoliteľnosti, predbehlo ho aj KDH

Vo voľbách by opäť zvíťazil Smer.


Už ste čítali?