Nebojme sa vyšetrovania!

Autor: Pavel Pospíšil | 7.8.2015 o 15:00 | Karma článku: 5,44 | Prečítané:  676x

Myslím si, že tento výrok pána prezidenta je pre našu dobu a aj vnútorný život Slovenska tak dôležitý a naliehavý, že mi ostáva len sa poďakovať za túto výzvu,  ísť ďalej a pýtať sa..

Všetci čo žijeme v tomto štáte, sa stretávame s problémom, že orgány ktoré majú vyšetrovanie v náplni, nerobia čo by mali a najmä, ako by mali, idú radšej od veci a schovajú sa (asi sami pred sebou, ale aj pred nadriadenými) a prípad odložia najčastejšie pre „nedostatok dôkazov“. Milé je, že „ako že“ vyšetrujú, pozrú si navrhnuté dôkazy, nepoznajú čo im ide cez ruky a zamietnu celý prípad ako nepodložený. Keď sa navrhovateľ dostane ku materiálom, ktorý prešiel cez 2 ruky vo veci konajúcich orgánov, len žasne. Z vyjadrovania zodpovedných osôb vyplynie, že alebo konajúce osoby nepoznajú príslušné zákony, alebo.... (sú nekompetentné? A všetci?).

    Nuž ideme ďalej, čo je to u štátnych orgánov, nekompetentnosť,...? A u odborných vyšetrujúcich orgánov nekompetentnosť alebo obava z toho, čo môžu zistiť a radšej sa problému zbavia? V náväznosti na otázku v úvode, vznikajú ďalšie otázky. Čoho sa boja alebo koho sa boja?...Môže ísť o vyšší záujem? Je to možné, že vyšetrujúce orgány nepoznajú príslušné zákony v súvislostiach? Povedia to vôbec niekomu? (Občanom, novinárom, odbornej verejnosti?) A tak sa u nás kradne, premiestňuje, špekuluje a všetko je v poriadku. Lebo: polícia nevidí, prokuratúra prižmúri oči a necíti nič. Občan môže ísť na lampáreň a aj tak si nepomôže.

Pavel Pospíšil, čudujúci sa občan.                                                                                                                           August 2015

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nemýľte sa, toto nie je vaše Slovensko, zaznelo Kotlebovi pod oknom

Na to, aby zlo víťazilo, stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič, pripomenul prezident Andrej Kiska.

EKONOMIKA

Evku vybral Lajčák priamo, pred mesiacmi hovoril niečo iné

Minister sa bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.

TECH

Odhalili tajomstvo starovekej antikoncepcie. Skutočne fungovala

Rastlinné zložky zabránia počatiu.


Už ste čítali?