Bacílkov bazén

Autor: Pavel Pospíšil | 5.8.2015 o 21:00 | Karma článku: 5,60 | Prečítané:  1401x

Pretože som starý pamätám si. Informátor o bazéne má pravdu. „Bazén nad tunelom“ v Bratislave bol samé nešťastie od začiatku. Koľko len financií sa minulo, aby sa splnil sen niekoľkých ľudí včítane politikov (aj súdruha Bacílka).

A takýchto „snov“ bolo veľa. Napr. atómová elektráreň pri Slovnafte (bola už vykopaná aj časť základovej jamy). Teraz sa hovorí, že to boli sny nekompetentného politika – Bacílka, prípadne iných. Ešte šťastie, že nežijeme v socializme. Bola by za to asi „zlatá mreža“.
Nuž, ale čo si mám myslieť o dnešných politikoch, ktorí si vymýšľajú zákony, ako vyšité pre hlboký socializmus. Pozri na zákon o pozemkových spoločenstvách. Štát „vyvlastnil“ časť ich pozemkového fondu a ide ich dať záhradkárom. Núti nás platiť za chyby súdov, ktoré sa u nás vyskytujú, ako huby po daždi. (Napr. dedičské konania, reštitúcie a pod). Aj to je nekompetentnosť? Možno je. Ale keď sa chováme, ako že s tým súhlasíme, tak čo s tým?
Čo myslíte, dôjde u nás niekedy k náprave? Alebo to bude až v roku 2XXX? To už nebude pre mňa. A oni to asi tak chcú.  
Ďalší náš problém je, že (ne)kompetentní úradníci si prevracajú na ruby interpretáciou existujúce (niekedy aj dobré) zákony. A dovolať práva sa môžeme práve tak na lampárni. Na súdoch určite nie.   A keby sa pri tom našom proteste na nás aspoň usmievali.


Pavel Pospíšil, dôchodca.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.


Už ste čítali?