Mŕtvi aj (niektorí živí) sa v hrobe obracajú nad našimi (niektorými) zákonodarcami!

Autor: Pavel Pospíšil | 8.7.2015 o 19:41 | (upravené 13.7.2015 o 19:39) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  142x

Už som si myslel, že v svojej starobe som stratil súdnosť a dokonca neviem ani čítať, keď som sa na tomto mieste rozčuľoval (bol som smutný) nad našimi zákonodarcami a uskutočňovaním ich produktov.

Len na okraj, neviem, či sa v hrobe neobracia aj pán Dubček a ďalší jeho súputníci – reformátori, nad tým, čo sa dá robiť v demokratickom a právnom štáte s občanmi.

Po počudovaní sa pána Generálneho prokurátora nad zákonmi a našimi zákonodarcami, saobjavil ďalší názor, tento raz poslancov (súčasných), pozri: SME z 10.júla 2015 s názvom: Mária Terézia sa v hrobe obracia. Podľa obsahu som tento výkrik pochopil, že sa vzťahuje na nový zákon o pozemkových spoločenstvách z 26. Marca 2013, č.97/2013.

Osobne mám nedobrý dojem najmä z § 10, v ktorom páni poslanci dávajú právomoc nad podielmi spoločnej nehnuteľnosti (rozumej pozemkami) do právomoci Fondu (pravdepodobne Pozemkovému), ale aj nakladanie s podielmi spoločnej nehnuteľnosti štátnemu orgánu. Asi páni poslanci, ktorí sa ešte pred 26. marcom 2013 podpísali pod tento zákon prejavili smútok za dobou pred rokom 1989, kedy škrtom pera „správnej“ vládnucej vrstvy sa súkromný majetok stal majetkom štátnym. Veď, keď takýto stav trval dlhých viac ako 30 rokov (od r. 1949), prečo by nemohol trvať znovu? Nuž, čo už. Len dúfam spolu s ďalšími zainteresovanými (aj vlastníkmi podielov v Urbároch), ktorí v niektorých prípadoch by mali prísť o nemalé pozemky sa to nepodarí.

Okrem tohto § sú tam aj ďalšie perly, ktoré robia „radosť“ mnohým členom pozemkových spoločenstiev, ako to prejavili v nedávnej minulosti.

Dúfam, že po týchto prvých oficiálnych protestoch prídu aj ďalšie kroky, ktoré zaistia, že snahy o „premiestňovanie“ vlastníctva na „správnych ľudí“ bude zastavené. Na večné veky.

Aspon tak, ako bol urobený pokus v roku 1989, čo zrejme niektorí ľudia nespozorovali a z ľútosti za starými časmi robia znovu takéto kúsky na „obyčajných ľuďoch“.

Pavel Pospíšil, dôchodca.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nemýľte sa, toto nie je vaše Slovensko, zaznelo Kotlebovi pod oknom

Na to, aby zlo víťazilo, stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič, pripomenul prezident Andrej Kiska.

EKONOMIKA

Evku vybral Lajčák priamo, pred mesiacmi hovoril niečo iné

Minister sa bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.

DOMOV

Prieskum: Most-Híd je na hranici zvoliteľnosti, predbehlo ho aj KDH

Vo voľbách by opäť zvíťazil Smer.


Už ste čítali?