Mŕtvi aj (niektorí živí) sa v hrobe obracajú nad našimi (niektorými) zákonodarcami!

Autor: Pavel Pospíšil | 8.7.2015 o 19:41 | (upravené 13.7.2015 o 19:39) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  148x

Už som si myslel, že v svojej starobe som stratil súdnosť a dokonca neviem ani čítať, keď som sa na tomto mieste rozčuľoval (bol som smutný) nad našimi zákonodarcami a uskutočňovaním ich produktov.

Len na okraj, neviem, či sa v hrobe neobracia aj pán Dubček a ďalší jeho súputníci – reformátori, nad tým, čo sa dá robiť v demokratickom a právnom štáte s občanmi.

Po počudovaní sa pána Generálneho prokurátora nad zákonmi a našimi zákonodarcami, saobjavil ďalší názor, tento raz poslancov (súčasných), pozri: SME z 10.júla 2015 s názvom: Mária Terézia sa v hrobe obracia. Podľa obsahu som tento výkrik pochopil, že sa vzťahuje na nový zákon o pozemkových spoločenstvách z 26. Marca 2013, č.97/2013.

Osobne mám nedobrý dojem najmä z § 10, v ktorom páni poslanci dávajú právomoc nad podielmi spoločnej nehnuteľnosti (rozumej pozemkami) do právomoci Fondu (pravdepodobne Pozemkovému), ale aj nakladanie s podielmi spoločnej nehnuteľnosti štátnemu orgánu. Asi páni poslanci, ktorí sa ešte pred 26. marcom 2013 podpísali pod tento zákon prejavili smútok za dobou pred rokom 1989, kedy škrtom pera „správnej“ vládnucej vrstvy sa súkromný majetok stal majetkom štátnym. Veď, keď takýto stav trval dlhých viac ako 30 rokov (od r. 1949), prečo by nemohol trvať znovu? Nuž, čo už. Len dúfam spolu s ďalšími zainteresovanými (aj vlastníkmi podielov v Urbároch), ktorí v niektorých prípadoch by mali prísť o nemalé pozemky sa to nepodarí.

Okrem tohto § sú tam aj ďalšie perly, ktoré robia „radosť“ mnohým členom pozemkových spoločenstiev, ako to prejavili v nedávnej minulosti.

Dúfam, že po týchto prvých oficiálnych protestoch prídu aj ďalšie kroky, ktoré zaistia, že snahy o „premiestňovanie“ vlastníctva na „správnych ľudí“ bude zastavené. Na večné veky.

Aspon tak, ako bol urobený pokus v roku 1989, čo zrejme niektorí ľudia nespozorovali a z ľútosti za starými časmi robia znovu takéto kúsky na „obyčajných ľuďoch“.

Pavel Pospíšil, dôchodca.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.


Už ste čítali?