Kauzy – sa množia

Autor: Pavel Pospíšil | 26.5.2015 o 10:00 | Karma článku: 12,44 | Prečítané:  533x

Vyzerá to na ďalšiu „kauzu“. Na smerovanie ukazujú súvislosti, ale zatiaľ ich nepriznávame (ako obyčajne). Ideme svojim „smerom“ (ale kam? A čo, keď ideme do čiernej diery – ako ich predchodcovia?).

Existuje jedna časť v našej záhradke pod Tatrami, ktorú si veľmi obľúbila jedna časť našej súčasnej politickej reprezentácie. Až tak, že si myslí, že v rámci nej si môže robiť čo chce.

Ale k veci. Z „utajeného“ rozhodnutia bývalého ObPÚ (Obvodného pozemkového úradu) som zistil, že úradníci, tohto úradu si robia dobrý deň z nás občanov, narábajú s pozemkami (súkromným vlastníctvom) tak, ako keby sme žili v socializme, teda „prededia“ si ich tak, ako im to vyhovuje. S pozemkami pozemkového spoločenstva narábajú tak, ako keby neexistovala naša ústava právneho štátu a ústavné zákony, ako keby sme všetci boli ich majetkom spolu s našou zemou. Zdá sa mi, že ide o určitý druh tunelovania. Zaujímavé je, že keď sa ohlásim, (ide aj o majetok rodiny mojej manželky), tak sa tvária, ako keby som im skočil na otlaky, alebo nasadil im včely do nosa alebo ucha. Začínam veriť, že za tým je nejaká pozemková mafia s koreňmi ...? A pri tom je zaujímavé, že aj orgány prokuratúry sa chovajú, ako keby na očiach a ušiach mali pásky z nepriehľadného materiálu. Aj polícia sa chovala, že nič nevidí. Išlo aj o nevysporiadané podiely, ale aj o podiely pôvodsných vlastníkov, ktoré boli svojim spôsobom prededené správnym asi „správnym“ osobám. Nazvali sme to problém verejných listín. Zatial nebudem predchádzať vývoju, ale je zvláštne, že ani na krajskom súde v predošlých pokusoch o riešenie, ako keby nevedeli o čo ide?

Nuž som sa obrátil na súd a hneď prišla reakcia, že sú tu také a také chyby v podaní, môžete podať odvolanie na najvyšší súd. A čas beží a beží. A tak problém verejnej listiny len posunuli ďalej.

Iróniou je, že až na NS bola už celá vec v inej podobe a trochu iný spoločný problém a nič sa neudialo, lebo rozhodnutie Krajského súdu je v civilnom súdnictve konečná inštancia. A šmitec.

A tak zatajovanie „Rozhodnutia“ išlo ďalej, ako keby neexistovalo, ako keby neexistovala Ústava a ústavné zákony, až celý problém narástol na viacstotisícovú škodu (ozaj komu sa tie zdroje dostanú ? Ak motyka nevystrelí?).

Určité náznaky z NR SR ukazujú, že možno celá vec nie je stratená. Chybou je, že celá vec (teda ObPÚ so svojimi problémami prešiel do sféry a stal sa súčasťou Okresu, kde má priamy politický vplyv minister vnútra (!?), ale možno, tá motyka nezlyhá.

Možno tí, čo občania, ktorí nechcú byť zaskočení vývojom pri problémoch s pozemkami pozemkových spoločenstiev, by si mali pozrieť nový zákon o pozemkových spoločenstvách, kde je retroaktívne daná „moc“ nad pozemkovými spoločenstvami Slovenskému pozemkovému fondu (nad súkromným majetkom). Možno sa im ozrejmí, o čo išlo tým, ktorí tento zákon navrhli a odhlasovali. Pán premiér to podľa jeho kancelárie nebol, hoci je na dôvodovej správe alebo návrhu zákona podpísaný na prvom mieste (okrem toho – ak sa nemýlim profesor (ak viem dobre) Jahnátek, minister pôdohospodárstva SR.

Ak ste tomu nerozumeli, nebuďte smutní. Skoro nikto tomu nerozumie. Ani Váhostavu nikto nerozumel. Pokúsim sa to neskôr dovysvetlovať.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

Máj 2015

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.


Už ste čítali?