Kto je vlastne premiér Fico?

Autor: Pavel Pospíšil | 18.4.2015 o 9:00 | Karma článku: 18,73 | Prečítané:  4686x

Tak sme sa dočkali. Pánu premiérovi nestačí to, že má výkonnú moc, „delegoval“ sa  aj za prokurátora a hneď aj sudcu a rozhodol: Ani sa neunúval obviniť pred súdom podpredsedu NR SR z nezákonného konania,  ani nepožiadal prokuratúru vyšetriť toto obvinenie a  rozhodnúť o obvinení s následným podaním obvinenia pred súd. Načo sa zdržiavať a unúvať orgány, ktoré sú na to zriadené v demokratickom a ústavnom štáte. Čo sa to ešte dočkáme?

Tuším sme sa ozaj vrátili do čias pred „nežnou“, keď stačilo, aby z nezákonného konania štáto - strana obvinila niekoho a bolo. Ale oni sa „unúvali“ a konali vo vykonštruovaných procesoch. Dnešný samovládca koná sám, ani sa neunúva konať pred súdom a odsudzuje: Figel je vinný z konania, lebo dovolil v súťaži o stavebné dielo prijať návrh záujemcu za nízku cenu a podpísal takýto kontrakt. On je vlastne na príčine, že víťazná firma neplatila subdodávateľom plácu za odvedenú prácu a hotovo.

Nuž neviem, kde sme sa to dostali? Ale niečo mi v mojej diletantskej, neprávnickej hlave neklape. Je takéto konanie predsedu vlády v právnom štáte legálne? Načo potom máme prokuratúru, súdy?

Pavel Pospíšil, dôchodca

Apríl 2015

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?