Komu patrí Slovensko

Autor: Pavel Pospíšil | 24.1.2015 o 13:00 | Karma článku: 8,89 | Prečítané:  2055x

 Myslím si, že po posledných krokoch vlády a pridružených organizácií je to dosť jasné: Strane a vláde, ktorej dovolia aj súdy a prokuratúra konať tak, že občan len žasne.

Pri tom je zaujímavé, že najmä vláda narába s prostriedkami občanov a s verejnými prostriedkami tak, že sa to veľmi podobá hospodáreniu pred rokom 1989 a k tomu, aby občanov oblafli si robia aj zákony a nariadenia, reklamu (za naše peniaze).

       Pýtam sa občanov:

       Kto zmenil princípy na ktorých bol založený druhý pilier? Kto zmenil % odvodov do druhého piliera? Kto zmenil zásadu možného výberu nasporených financií?

        Mám pochybnosti, či naši súčasní politici a ich radcovia nezabudli na matematiku a jej zákonitosti. Najmä, že 2+2 je stále len 4, bez ohľadu na naše priania.

         Vážení, kto zaistí Vaše finančné dobrodružstvá pri zaisťovaní dôchodkov v budúcnosti?. Žiadne ružové okuliare dneška neprispôsobia budúcnosť želaniam prípadných nových vládcov. Možno si myslíte, že tu budete večne a Vy to dokážete. Ale to si mysleli aj niektorí Vaši predchodcovia a ako sme s ich (marx-leninskou) filozofiou dopadli. Ani ekonomika, ani matematika, ba ani fyzika (a najmä demografia) sa nebude vyvíjať podľa Vašich želaní.

         Už sme tu mali takých, čo nám sľubovali švajčiarske dôchodky a ako dopadli?

          Nuž občania, nedajme sa opíjať rožkami. To sa nám stávalo často.

          Radšej sa usmejme a spočítajme si to. Návod na počítanie nájdete aj v SME z piatku (23.1.15). Ale aj bez pomoci sa to všetko dá posúdiť zdravým sedliackym rozumom. Ukážme, že sme potomkovia našich (slovenských) sedliakov, z ktorých tisíce sa nedali opiť rožkami a boli ochotní trpieť, aby dokázali v neľahkých časoch vzdorovať medovým motúzom a utópiám komunizmu. Ukázalo sa, že mali pravdu. A neverí tomu len ten, kto nechce (čítať a počítať).

 

Prajem nám všetkým úsmev na tvárach a lepšiu náladu.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.


Už ste čítali?