Referendum, február 2015

Autor: Pavel Pospíšil | 24.1.2015 o 12:00 | Karma článku: 5,93 | Prečítané:  1183x

      Diskutuje sa na každej strane (novín a internetu), nuž chcem povedať svoj názor aj ja.         Nerozumiem hlavne argumentu z tábora proti, alebo bez názoru, keď sa tvrdí, že referendum je zbytočné a zbytočne rozdelí občanov.  

     Ale veď, každé voľby sú potom zbytočné, lebo „nič nevyriešia“ a ozaj rozdelia krajinu. Myslím si, že obyvatelia tejto krajiny majú právo poznať ľudí, ktorí majú záujem na vývoji (aj duševnom) tejto krajiny, ak ju považujú za dôležitú.  A dôležitá pre mňa, ale podľa záujmu nie len pre mňa je. A dovoľujem si povedať aj pre celú spoločnosť. Dokonca z hľadiska budúcnosti tejto spoločnosti a krajiny ju považujem za dôležitú (v šere počítača vidím úsmevy na tvárach aj priateľov – zasa sa odhalil jeden spiatočník).

      Bez zodpovedných členov rodín a vzťahov medzi nimi, ktoré sa vytvorili a sú dané (ak chcete) prírodou, táto spoločnosť v dlhšej perspektíve zahynie.

     Ja problém posudzujem z tohto hľadiska a história nielen nášho štátu a vzťahov medzi nimi (národmi) mi dáva za pravdu. Aj preto sa referenda zúčastním. Dúfam, že mi to nebudú príliš zazlievať moji priatelia a známy iných názorov na túto pre mňa tak dôležitú otázku. Len tak na okraj, žijem v manželstve s manželkou veľa rokov, máme 4 deti (a dvanásť vnúčat). Možno mi nebudete zazlievať (príliš) moje názory.

       Myslím si, že treba o názoroch hovoriť a nikoho neodsudzovať, ak má názory na život a všetko okolo - názory iné.

       A ešte ak dovolíte, nenadávajte mi a usmievajme sa spolu. Pôsobí to dobre na Váš – náš vnútorný život.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca      

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.


Už ste čítali?